On beş yıl önce emekli olduktan sonra, Mike Tyson 54 yaşında ringlere geri dönmek için ilk anlaşmasını yaptı.

Mike Tyson 12 Eylül’de Los Angeles’ta düzenlenecek olan gösteri maçında 51 yaşındaki Roy Jones Jr. ile karşılaşacak.

Mike Tyson ve Roy Jones Jr.

Tyson, bu karşılaşmayı tanıtmaya başlamak, tekrar ringe çıkmak için nasıl harakete geçtiğiyle ilgili TMZ Live’a Perşembe günü açıklamalarda bulundu.

“Kayınbiraderim, ‘Hey dinle. Dövüşmek istemediğini biliyorum, ama Bob Sapp ile dövüşür müsün? Birisi onunla savaşman için sana çok para teklif etmek istiyor. Dedim ki buradan git, sana artık savaşmak istemediğimi söyledim! ‘ Ve sonra biraz düşündüm ve Bob Sapp ile savaşacağımı söyledim ve bir nedenle Bob Sapp ile anlaşamadık ve bu adam bir sonraki adım, 12 Eylül’de Roy Jones Jr. ile karşılaşıyorum. Ortaya ne çıkacağını bilmiyorum. Daha önce yaşadığım hayatı yaşamadığım için çok minnettarım. Allah bunu yapabilmem için beni kutsadı.”

“Çeşitli yardım kuruluşları için olacak. Hiç kimse benim zengin olmak ve bunu para için yaptığımı söylemem konusunda endişelenmemeli. Hiçbir şey almıyorum. Bunu yaparken kendimi iyi hissediyorum çünkü yapabilirim. ”

“Ben çok iyi durumdayım,” dedi Tyson. “Ama daha iyi durumda olacağım. Bugün sadece dört mil koştum ve daha sonra sprintlerimi yapacağım ve sonra da spor salonunda devam edeceğim. ”

“Beni tanıyan herkes, ringde hiç bir zaman frene basmadığımı bilir. Sadece mücadele ediyorum,” dedi Tyson. Bunu çok daha coşkuyla yapıyorum çünkü başka insanlar için yapıyorum. ”

“Hayatım boyunca mutlu olmak için harika bir araba, ev, tekne veya güzel bir kız sahibi olmak olduğunu düşündüm” dedi. “Şu anda gerçek sevginin sadece insanlara yardım etmek, kibar ve düşünceli olmak olduğunu öğrendim ve bunu yapmak istiyorum.”

1 YORUM