Hearn, Whyte’nin (27-1, 18 K.O.s) tekrar maç yapmadan gelecek yılın Şubat ayına kadar beklemesini tercih etse de, Alexander Povetkin’i yenerse 2020’nin sonundabir kez daha ringe çıkabilir.

Whyte’ın Tyson Fury veya Deontay Wilder’a karşı 2021’in sonlarına doğru WBC ağır siklet şampiyonluğu için mücadele etmesi bekleniyor. Bu ikisi bu yılın Aralık ayında üçüncü maçı yapacaklar.

Whyte Boştaki WBC Kemeri İçin Savaşabilir

Bilmediğimiz şey, Fury-Wilder 3 kazananının Whyte ile karşılaşmadan doğrudan IBF / WBA / WBO şampiyonu Anthony Joshua ile karşılaşıp karşılaşmayacağıdır.

WBC unvanını boşa çıkarmak, Fury-Wilder galibi için yapılacak en mantıklı seçim gibi görünüyor, çünkü Whyte ile riskli bir maçı atlayabilirler.

WBC unvanı boşa çıkarsa, Whyte nihayet WBC kemeri için maç yapabilecek. Ancak, Dillian bu durumda pek mutlu olmayacak çünkü asıl amacı Wilder veya Fury ile karşılaşmaktı.

WBC unvanı boşa çıkarsa, Whyte, Luis Ortiz veya Andy Ruiz Jr. ile karşılaşma ihtimali yüksek.

Eddie Hearn “Dinle, WBC kemeri için Whyte ringe çıkacak olsaydı onu zorlu rakiplerin önüne atmazdım. WBC tarafından belirlenen zorunlu tarihe kadar hep üst düzey boksörler seçti ve Povetkin önemli bir risktir.”

Whyte’nin Sky Box Office PPV’den İngiltere’deki kavgalarından kazandığı parayla, 2020’de neden iki kez ringe çıkmak istediği anlaşılabilir. Whyte’nin bu yılın sonunda bir maç daha yapıp kolay para kazanabilir.

Sorun şu ki Sky Box Office, Dillan’ın iyi bir rakiple karşılaşmasını isteyecek ve kaybetme riski altında olacak. Whyte İngiltere’de ünlüdür, ancak yeteneği popülaritesiyle eşleşmiyor. Whyte 22 Ağustos’ta 40 yaşındaki Povetkin’e karşı büyük bir risk alıyor.

Dillian Whyte Ve Alexander Povetkin Maçı Ne Zaman

32 yaşındaki Whyte, 22 Ağustos’ta İngiltere’nin Essex kentindeki Brentwood’da Matchroom Dövüş Kampında Povetkin’le (35-2-1, 24 K.O.s) karşılaşacak Sky Box Office PPV ve DAZN tarafından yayınlanacak.

Hearn, Anthony Joshua’nın 2021’deki Fury ile yaptığı anlaşma hakkında Hearn “prensipte iki anlaşmamız olduğunu biliyoruz, ancak bu önümüzdeki yıl yaz ayında olabilir, ”dedi.

1 YORUM