21 yaşındaki Garcia’nın organizatörü Oscar De La Hoya, yenilgisiz boksörünün bir sonraki rakibi Campbell ile karşılaşmasını bekliyor. WBC, geçici unvanı için Garcia-Campbell maçının olması talimatını verdi.

De La Hoya, Campbell’in destekçisi Eddie Hearn ile bir anlaşma yapabilirse, Garcia’nın dört yıllık profesyonel kariyerinin en başarılı rakibi olacaktı. 2012 yılında Olimpiyat altın madalyası kazanan 32 yaşındaki Campbell (20-3, 16 KOs), daha önce çıktığı şampiyonluk maçlarında Vasiliy Lomachenko ve Jorge Linares’e karşı kaybetti.

Ryan Garcia Ve Luke Campbell Maçı Ne Zaman Olacak?

“Yani, WBC talimat verdi,” dedi De La Hoya, Sports Illustrated boks podcast’inin son bölümünde Chris Mannix’e verdiği demeçte. “Ve elbette Eddie Hearn’ün bize teklif yapmasını bekliyoruz, çünkü Luke Campbell’ı tanıtıyor. Ve gerçekleşmesi gereken mücadele budur. Bu WBC’nin emri. Bu tam olarak gerçekleşmesi gereken şey ve bu yüzden büyük bir mücadele. İki boksör için de zor bir mücadele. Bu gerçek bir maç. Bence bu karşılaşma Ryan Garcia’ya boks hayranlarının saygı göstermesini sağlayacak, çok ama çok eğlenceli olacak bir maç.”

“İşimiz onu dünya şampiyonu yapmak” dedi De La Hoya. “Ve ben de buna devam edeceğim. Doğru yolu bulduk. Çok yetenekli bir boksör. Ona inanıyoruz. Ve tabii ki birlikte uzun vadeli bir sözleşmemiz var. Ve ona inanmayı asla bırakmayacağım.”

“Böyle boksörleri görmek bana büyük bir sevinç veriyor, bilirsiniz, hayallerini gerçekleştiriyorlar ve bu kemerleri bellerinde tutuyorlar. Benim için bundan daha iyi bir şey yok. Tam da bu yüzden organizatörüm, bu boksörlerin dünya şampiyonu olmasını sağlamak için. Ryan Garcia’nın bu spor tarihindeki en iyi boksörlerden biri olabileceğini hissediyorum.”

Garcia sosyal medyada hayranlarıyla etkileşim kurmak ve potansiyel rakipleriyle alay etmek için Instagram, TikTok ve Twitter gibi platformları kullanıyor.

De Ryan Hoya, “Ryan Garcia’da megastar olma potansiyeli var. Ve planlarımız tam da bu. Bunu nasıl yapacağımızı biliyoruz, çünkü daha önce sadece kendimizle değil, geçmişte terfi ettiğimiz boksörlerle de yaptık. Ve bu çok kolay değil, ama bunu yapacak formülümüz var. ”