Eski IBF welterweight şampiyonu Kell Brook’a göre, WBO welterweight dünya şampiyonluğunu elinde tutan Terence Crawford ile anlaşmak için büyük bir aşama kaydedildi.

Bu maçın Las Vegas’ta Kasım ayında bir tarihte olması bekleniyor.

Brook, geçmişte Shawn Porter’ı puanla yendiğinde IBF dünya şampiyonluğunu kazanmıştı.

2017’de Errol Spence tarafından yenilgiye uğrayınca kemerini kaybetti.

Sheffield boksörü son olarak Şubat ayında Mark DeLuca’yı nakavt etti.

Brook, Sky Sports’a “Görüşmeler ilerliyor ve yaklaştığımızı hissediyoruz” dedi. “Ekibim Bob Arum ile düzenli olarak diyalog halindeydi. Hem kendisinin hem de Crawford’un bunu istediğine dair güvence veriyor, bu yüzden umarım küçük sorunları aşabilir ve taraftarları heyecanlandırabiliriz.”

“Crawford, haklı olarak bu maçı Las Vegas’ta istiyor. Yine de bana uyuyor. Her zaman Las Vegas’ta Sin City’nin parlak ışıklarında savaşmak istemişimdir. Serseri bir Amerikan boksörünü tahtdan indirmeyi dört gözle bekliyorum. Sky Sports’a havai fişekleri hazırlamasını söyleyin, çünkü ben havai fişekleri havalandıracağım. “

“O seçkin bir dövüşçü ama benim kadar güçlü, hızlı ve sahip olduğum iyi zamanlamaya hiç sahip olmadı. Bence o da bunu biliyor. 66 kiloda kimsenin sağ eli benden iyi değil! Tyson Fury kazandı! Denizaşırı ülkeler, son dönemde İngiliz boksu için çok önemliydi, “dedi.

“Terence birinci sınıf bir boksör, ve birçok insanın gözünde dünyadaki 1 numaralı boksör. Onu tahttan indirdiğimde İngiliz boksunun en büyük galibiyetleri arasında olacak. “

1 YORUM