Eski tartışmasız yarı ağır siklet şampiyonu Oleksandr Usyk, Tyson Fury’nin Anthony Joshua’yı yenmesi için gerekli olan tüm becerilere sahip olduğunu düşünüyor.

WBC unvanına sahip Fury ile IBF, IBO, WBA, WBO unvanlarına sahip Joshua arasında 2021 ağır sıklet birleştirme maçı görüşmeleri devam ediyor. WBO tarafından Joshua’ya zorunlu rakip ilan edilen Usyk, bu özel kemer birleştirme maçındaki tek engel olarak görülüyor.

Usyk The Sun’a “Tyson Fury’nin tahmin edilemeyen bir boksör olduğunu söylemeliyim. Joshua’yı yenmek için gereken boks becerilerine sahip” dedi.

“Ama bu boks olduğu için böyle bir maçın nasıl biteceğini tahmin edemiyorum. Ama bekleyip görmemiz gerekecek ve eminim izleyeceğim.”

Bu ayın başlarında Joshua, IBF tarafından zorunlu rakibi Kubrat Pulev’i dokuzuncu rauntta nakavt ederek kemerini korudu.

Usyk “Ben şahsen maçın altıncı ya da yedinci rauntta biteceğini düşünmüştüm ama dokuz raunt orada kaldılar. Sanırım Anthony, üçüncü rauntta Pulev’i iki kez düşürdüğünde maçı bitirmeliydi ya da sadece istemedi, “dedi.

Oleksandr “Dört kemerin tamamı bir kişinin ellerine geçebilir. Hayatta bir kez olabilir. Bunun olması için hepimiz konuşmalı ve iletişim kurmalıyız çünkü bu gerçekten büyük bir olay” dedi.

2 YORUMLAR