Canelo Alvarez Teksas’ta boks gecesinde DAZN’da yayınlanan maçta Callum Smith’i çok rahat bir şekilde 12 raunt sonunda puanla yendi.

Smith, Canelo’dan yediği dayak nedeniyle sersemledi ve yere düşmemek için kaçmayı seçti. Smith’in antrenörü Joe Gallagher, Canelo’nun üstün performans göstermesi nedeniyle dokuzuncu raunttan sonra maçı durdurmak istediğinden bahsetti.

Canelo (54-1-2, 36 KO), Smith’ten (27-1, 19 KO) WBA Süper Dünya süper orta sıklet kemerini kazandı ve ayrıca boşta olan WBC kemerini de aldı.

Skorlar, maçın ne kadar gülünç bir şekilde tek taraflı olduğunu gösterdi ve hakemlerin puanları şu şekilde: 117-111, 119-109, 119-109.

Canelo Kemerleri Birleştirmek İstiyor

İngilizceyi tam olarak anlamayan bir tercüman aracılığıyla konuşan Canelo, “Büyük bir boksöre karşı 13 aylık hareketsizlikten sonra iyi bir iş çıkardım ve gördüğünüz gibi harika bir iş çıkardım” dedi. “Ben dünyanın en iyisiyim.”

“İlk raunttan beri becerilerini ya da her neyse onu görmeye çalıştım, ama gördüğünüz gibi onun ne olduğumu gösterdim. Süper orta siklette kendimi harika hissediyorum.”

Canelo “Benim için en iyi gecelerden biri. Elbette, sahip olduğum en harika gecelerden birinde ünvanları ele geçirdim. Daha fazlası için ilerliyorum. Tüm kemerleri birleştirmek istiyorum. Rakibimin kim olduğu önemli değil ”dedi.

Alvarez, GGG’den Kaçmadığını Söyledi

Canelo, Gennady Golovkin ile savaşmakla ilgilenip ilgilenmeyeceği sorulduğunda, “Ben kimseden kaçmıyorum. Sadece en iyiye karşı savaştığımı gösteriyorum. Ama elbette, o maçı istiyorsa yaparım. En iyilere karşı savaştığımı tüm dünyaya göstereceğim, ”dedi.

“Daha olgun hissediyorum, daha iyi hissediyorum ve o en iyilerden biri ama en iyisi değil. Kariyerim boyunca yapmam gereken çok şey var.”

Canelo Alvarez Ve Callum Smith Maçından Görüntüler

1 YORUM