Tyson Fury, Deontay Wilder ile gerçekleşmesi beklenen maç olmayacaksa Aralık ayında Anthony Joshua ile karşılaşmak istediğini söyledi.

Fury ve organizatörü Frank Warren, 19 Aralık’ın Wilder ile üçüncü maç için planlanan tarih olduğunu doğruladı ve Warren, büyük bir kalabalığın önünde yapılamaması durumunda bazı görüşmeler yapıldığını söyledi.

WBC ağır sıklet şampiyonu Fury, Wilder’ın bir nedenden ötürü çekilmesi durumunda bir sonraki adımda WBA, WBO, IBO ve IBF şampiyonu Joshua ile karşılaşmaya istekli olacağını söyledi.

BT Sport’a Daniel Dubois-Ricardo Snijders maçı sonrası Steve Bunce ile yaptığı röportajda Fury, “Wilder maçı olmazsa, Aralık ayında Joshua ile yapmak istiyorum,” dedi. “Neden olmasın? Bu bir boks maçı, hadi bunu yapalım. Onunla bu gece o ringde dövüşebilirim. Günün her saatinde onun kıçını tekmeleyebilirim.”

“Ben bir spor bağımlısıyım. İşe ihtiyacım var. Frank’e dedim, Bob’a dedim, “Dövüş istiyorum, durmaksızın antrenman yapıyorum, savaşmaya hazırım, işe koyulalım” dedim. Ne tür bir dövüş olursa olsun, nerede olursa olsun, hadi başlayalım ve gerçekleştirelim.”

“Wilder maç yapmaktan vazgeçerse, sonra ne olacağını kim bilebilir. Povetkin’in artık benim mecburi rakibim olduğunu biliyorum, bununla ilgili neler olup bittiğini Whyte ile rövanş olup olmayacağını, her neyse bilmiyorum. Belki de WWE ağır siklet şampiyonluğu için Drew McIntyre ile dövüşeceğim, kim bilir. Beni çağırdığını duydum. “

“Onların yerinde olsaydım ve Amerika’ya gidip Wilder’ı yenme şansım olsaydı, bunu kabul ederdim. Ama onlar bunu kabul etmediler, bu yüzden emeklilikten çıkarak Wilder’ı yenmek zorunda kaldım.”

1 YORUM