Eski WBO ağır siklet şampiyonu olan Joseph Parker, Dillian Whyte ve Alexander Povetkin arasındaki karşılaşmayı yakından takip eden isimlerden biriydi.

WBC dünya şampiyonu Tyson Fury’nin zorunlu rakibi olan Whyte, beşinci rauntta Povetkin tarafından sert bir aparkatla yere serilmişti.

Maç bittikten sonra Parker, sağlığını kontrol etmek için Whyte’ı aradı.

Yaptığı ikinci telefon görüşmesi organizatör Eddie Hearn’leydi.

Parker, Hearn’den Whyte veya Povetkin ile maç yapma fırsatı istedi.

Parker, 2018’de Whyte’a karşı on iki raunt sonunda hakem kararı ile kaybetti. Son rauntta Whyte’ı düşürdü ve onu nakavt etmeye çok yakın görünüyordu ama süre buna izin vermedi.

Parker, AM Show’a yaptığı açıklamada, “Dövüşü izledim, hemen ardından Dillian’ı aradım ve iyi olduğunu söyledi. Ağır siklette bir yumruğun her şeyi değiştirebileceğini fark etti ve kesinlikle olan buydu,” dedi.

“Dövüşten sonra Eddie’yi görüntülü olarak aradım ve ondan bana Povetkin’i veya Whyte’ı vermesini istedim. Önce Junior Fa’yı parçalamamı, sonra da benim için o ikisinden birini rakip olarak ayarlayacağını söyledi.”

“İlk beşteki herkesle karşılaşmak istiyorum, zirveye geri dönmek için merdiveni tırmanmam gerekiyor. Dünya şampiyonu olmak istiyorum. Kendim için 5 yıl berlirledim ondan sonra yokum. ”