Jose Ramirez (26-0, 17 nakavt) Cumartesi gecesi WBC / WBO hafif siklet unvanlarını, WBC zorunlu rakibi Viktor Postol’u (31-3, 12 nakavt) tartışmalı bir kararla 12 raunt sonunda yendi.

Hakemler 115-113 ve 116-112 Ramirez lehine puanlama yaptı diğer hakem ise 114-114 puanlama yaptı. Resmi olmayan bazı otoriteler Postol’u 116-112 ile kazanması gerektiğini söyledi.

Eski WBC şampiyonu Postol, Ramirez’in bütün gece yumruklarına karşılık verdi ve maçın ikinci bölümünde onu çok güzel kombinasyonları ile zorladı. Ramirez’in 7. raunttan sonra enerjisi neredeyse hiç yoktu ve Postol’a vurmaya çalışırken ringin etrafında dolaşırken bitkin görünüyordu.

Geçmişteki maçlarında hiç bu kadar yorgun görünmediği için Ramirez bu maçla birlikte kafalarda soru işareti bıraktı. Ramirez maçın ikinci bölümünde 28 yaşından çok daha yaşlı bir dövüşçüye benziyordu. Yaşlı ve yorgun görünüyordu.

Ramirez, 1., 4., 6. ve 7. rauntlarda Postol’a karşı üstünlük kurdu. Ancak 7. raunttan sonra Ramirez istediklerini yapamadı. Postol onun peşine düştü ve onu kötü gösterdi.

ESPN yorumcuları Tim Bradley ve Andre Ward’ı dinleyenler, Ramirez’in bu maçı kazandığını düşünebilir. Ancak, Chris Williams’ın gördüğü kadarıyla durum böyle değildi. Ramirez, Postol ile aynı ligde değildi ve kazanmayı hak etmiyordu.

Jose Ramirez Ve Victor Postol Maçı