Clicky
Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaBoks HaberleriEddie Hearn: Canelo Bana Usyk'i Yeneceğim Dedi

Eddie Hearn: Canelo Bana Usyk’i Yeneceğim Dedi

- Advertisement -

Şu anda Saul ‘Canelo’ Alvarez ile çalışan organizatör Eddie Hearn, boksörünün WBO, IBF, IBO, WBA ağır sıklet unvanlarını elinde tutan Oleskandr Usyk’i yenebileceğine inanıyor.

Canelo bu Cumartesi gecesi, WBA hafif ağır siklet şampiyonu Dmitry Bivol ile karşılaşacak.

Bu yılın başlarında, Canelo’nun WBC dünya yarı ağır siklet şampiyonu Ilunga Makabu ile karşılaşacağı konuşuluyordu.

Canelo nihayetinde 7 Mayıs’ta Bivol ile maç yapmayı tercih etti. Canelo kazanırsa, Eylül ayında Gennadiy Golovkin’e karşı kemerlerini savunmak için süper orta siklete geri dönecek.

Usyk, ağır siklet unvanlarını Temmuz ayında bir rövanş maçında Anthony Joshua’ya karşı savunacak.

Hearn, Joe.co.uk’a verdiği demeçte, “Zihniyet ve kazanma hakkında konuştuğumuzda, dünya ağır siklet şampiyonluğu için Oleksandr Usyk’i yenebileceğine gerçekten inanıyor” dedi.

“Bana ‘eğer bu dövüşü anlaştığımız bir kiloda yapabilirsen onu yeneceğim’ dedi.”

“Ona inanmamak bana zor geliyor. Bazen, Canelo Alvarez veya Vasyl Lomachenko gibi birinin yenilmesinin tek yolu, ağırlıklarını olması gereken yerin dışında artırmaya devam etmeleridir. Belki de Canelo Alvarez bu şekilde yenilir, bu çok ileri bir meydan okumadır.”

Usyk’in menajeri Egis Klimas, boksörünün böyle bir dövüş için 91 kiloya düşmeye çok istekli olacağını belirtiyor. Ancak aynı zamanda Canelo’nun Bivol’a karşı görevine odaklanması gerektiği konusunda uyarıyor.

- Advertisement -
RELATED ARTICLES
- Advertisment -

Most Popular