Carl Froch’a göre Anthony Joshua, eski tartışmasız yarı ağır siklet şampiyonu Oleksandr Usyk’ye karşı gelecekteki olası bir maç için hiç endişelenmiyor.

Froch, gelecekte bir Joshua-Oleksandr maçı için tahmin yapmadan önce Usyk’nin (17-0, 13 KO) bu hafta sonu Dereck Chisora’ya (32-9, 23 KO) karşı nasıl performans gösterdiğini görmek istiyor.

Usyk, Joshua’nın WBO federasyonu tarafından belirlenen zorunlu rakibi konumunda. Normalde 2021’de karşılaşmaları gerekiyor, ancak bu olmayacak çünkü Anthony Joshua’nın başka planları var.

Joshua, önümüzdeki yıl WBC şampiyonu Tyson Fury ile iki kez karşı karşıya gelecek ve daha az popüler olan Usyk’nin “The Gypsy King” ile yapacağı maçın önüne geçmesine izin vermeyecek.

Froch, Usyk’yi Joshua’ya Tehtit Olarak Görmüyor

Froch, Sky Sports’a “Joshua’nın Usyk hakkında endişeleneceğini sanmıyorum,” dedi. “Onu izliyor olacak, muhtemelen kendi kendine düşünür ve “Benim için yeterince büyük değil. Benim boyum ve uzanma mesafem daha iyi” diyecek AJ.

“Gerçekten Joshua’nın Usyk için endişelenecek bir sebebi olmadığını düşünüyorum. Onların maçı hakkında konuşmadan önce Usyk’nin Chisora’ya karşı ne kadar iyi performans gösterdiğini görmem gerekiyor ”dedi Carl.

Froch, 33 yaşındaki Oleksandr için “Henüz ağır sıklet konusunda ona herhangi bir güvenim yok,” dedi.

Usyk, Evander Holyfield’in 1980’lerde yarı ağır sıkletten ağır siklete geçtiğinde olduğu gibi Joshua ve Tyson Fury gibi dev boksörlere karşı iyi mücadele etmesi pek düşünülmüyor.

Usyk Ve Chisora Maçı Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

Usyk ve Chisora maçı Türkiye’de Ssport Plus tarafından yayınlanacak. Bu büyük karşılaşmanın yayını 31 Ekim Cumartesi günü 21:00’da başlayacak.

2 YORUMLAR

  1. Usyk Joshua İçin Boyut Olarak Korkutucu Değil Ancak Usyk Ağırsikletin Yeni Holyfieldi Olabilir Usykte Bu Potansiyel Var Ancak Rakipleri Onu Uzak Tutarsa Boy Farkından Kaybeder Sadece Çünkü Şimdiki Boksörler Devasa Cüsselerde…