Jaime Munguia ve rakibi Tureano Johnson, DAZN ve Golden Boy tarafından organize edilen maçta karşılaşacaklar.

Munguia, 2021’de Gennady Golovkin, Jermall Charlo, Demetrius Andrade veya Canelo Alvarez’e karşı bir dünya şampiyonluğu maçı yapmak için Johnson’a karşı kazanmak istiyor. Önümüzdeki yıl bu şampiyonlardan herhangi biriyle karşılaşmaya hazır durumda.

Munguia-Johnson maçı, California’daki Fantasy Springs Hotel Casino’da gerçekleşecek.

Gecenin alt maçları ise şöyle:

  • Rashidi Ellis 146,8 ile Alexis Rocha 146,6
  • Elwin Soto 107.4 ile Carlos Buitrago 107.8
  • Bektemir Melikuziev 168 ile Alan Campa 166.6
  • Marlen Esparza 111.8 ile Sulem Urbina 111.6

Munguia, Fino Boxing’e, “Bu yıl geri döneceğim için çok heyecanlıyım,” dedi. Savunmam ve hızım iyi durumda. Tüm orta sikletlere karşı hazır olabilmek için direncimizi ve gücümüzü artırmaya çalıştık.”

“Pekala, mükemmel bir dövüşçü olduğumu söylemiyorum herkes hata yapar. Ayrıca Tureano’nun çok fazla açık verdiğini biliyorum. Olimpiyatlarda ve profesyonel olarak çok fazla tecrübesi olduğu için dikkatli olmam gerektiğini de biliyorum.”

“Genel olarak her gün öğrenmeye ve daha iyi olmaya devam ettim. Çok çalıştım ve harika bir dövüş olacağını düşünüyorum. Maç bitiminde galip geleceğim. Bence harika bir dövüş olacak ve zorlu bir mücadele olacak.”

“30 Ekim’de geri döndüğüm için mutluyum. Meksikalılar ve beni destekleyen herkes için harika bir şov yapmak istiyorum. Hazırız ve Cuma gecesi harika bir gösteri yapmak için harika bir kamp yaptık. Bu yüzden 30 Ekim Cuma günkü maçı bekleyin ”dedi Munguia.