Organizatör Eddie Hearn, Dereck Chisora’nın cumartesi günü Oleksandr Usyk’ye karşı yapacağı maçı kazanmak için erkenden saldırması gerektiğini söylüyor.

Chisora Cumartesi günü kazanırsa WBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’ya karşı bir şampiyonluk maçı yapma hakkı elde edebilir.

Dereck vs Usyk, Cumartesi günü İngiltere’deki Wembley Arena’da karşılaşacak. Bu karşılaşma ABD’de DAZN ve Birleşik Krallık’taki Sky Sports tarafından yayınlanacak. Türkiye’de ise Ssport Plus tarafından yayınlanacak olan organizasyonun başlama saati 21:00.

“Zihinsel olarak, Chisora cumartesi gecesi her şeyi yapmaya hazır. O sert bir adam. Dereck Chisora’nın ne kadar sert olduğunu biliyorsun. Sana söz veriyorum, cumartesi gecesi ruhunun her bir zerresini denemek ve kazanmak için verecek, ”dedi Hearn.

Hearn, Usyk’nin bu maçı kaybederse WBO zorunlu rakip hakkını Chisora’ya devredilmesi gerekip gerekmediği sorulduğunda, “David Haye’den bir istek geldi ve sanırım kabul ediyorum,” dedi.

“Joshua ve Pulev galibinin bundan sonra Usyk ile karşılaşması gerekiyor.”

“Biraz Whyte-Povetkin’e benziyor. Fury-Wilder’ın galibinin Dillian Whyte ile dövüşmesi gerekiyordu ama Whyte kaybetti” dedi Hearn.

WBO tarafından zorunlu rakip olması büyük bir maaş günü olacağı anlamına gelir. Usyk, Chisora’ya kaybetmekten hoşlanmayacaktır, ancak onun için daha kötüsü WBO zorunlu konumunu kaybetmesidir.

Usyk’nin ortak tanıtımını yapmasına rağmen Hearn’ün Cumartesi günü 36 yaşındaki Chisora’nın kazanmasını beklediği oldukça açık. Hearn’ün böyle bir durumda tarafsız kalması zor çünkü uzun süredir Chisora’yla birlikte.

Chisora’nın kariyerinde fazla zamanı kalmadı ve bu emekli olmadan önce büyük paralı bir dövüş yapmak için son şansı olabilir.

3 YORUMLAR

  1. Boks camiasında Chisora denen kum torbasına verilen şansı, sanmıyorum ki başka boksöre verilmiş olsun.. Vitali Klitschko maçından bu yana çok sayı da önemli maça cıktı ama bu kadar şansa rağmen bir tane bile kazanamadı ona rağmen adam, önemli maçlara çıkmaya devam ediyor..
    Maca gelirsek Usky, bu b*k çuvalını KO yapar..