Jaime Munguia (36-0, 29 nakavt), cuma gecesi California’daki Fantasy Springs Resort Casino’da Tureano Johnson’a (21-3-1, 15 KO) karşı teknik nakavtla galip geldi.

Munguia, altıncı rauntta üst dudağını parçalayan bir aparkat ile Tureano’yu vurana kadar çok zorlandı. Sadece Johnson’ın dudağının durumuna bakıldığında, raunt bittikten hemen sonra maçın biteceğini tahmin etmek zor değildi.

Maçtan sonra Munguia, “Kendimi iyi hissettim, ama ilk rauntta beni şaşırttı” dedi. “Köşeme gittim ve bana ayar yapmamı söylediler. Ayrıca mesafemi korumamı ve çok yaklaşmasına izin vermememi söylediler.”

“Yavaş yavaş, yapmaya çalıştığımız şey buydu. Açıkçası, Tureano Johnson güçlü bir dövüşçü ve ileriye adımlıyor. Ona karşılık vermeye çalışmak beni biraz rahatsız etti ama yumrukları düzelttik ve o plana devam ettik.”

Munguia, Jermall Charlo veya Demetrius Andrade ile dövüşmek isteyip istemediği sorulduğunda “Evet, kendimi 160 poundda ile en iyilerden biri olarak görüyorum. Bu yüzden, evet, bunlardan herhangi birine meydan okuyabilirim, ”dedi.

“Bu dövüş için çok endişeliydim ve bu maçtan gerçekten çok şey öğrendim”dedi Munguia.

Munguia Ve Johnson Maç Özeti

Golden Boy, Munguia’nın bir dünya şampiyonluğu için ringe çıkmasına izin verme zamanının gelip gelmediğine karar vermek zorunda kalacak. Munguia’ya şampiyonluk kazanmak için seçenekleri WBC şampiyonu Jermall Charlo. Ancak Demetrius Andrade’nın WBO unvanından vazgeçmesi durumunda ve Munguia’nın boş kemer için Liam Williams veya Kanat İslam ile karşılaşması mümkün görünüyor.