Yenilgisiz Olimpiyat gümüş madalya kazanan Joe Joyce, Dubois maçında favori gösterilmiyor, ancak yenilgisiz Daniel Dubois ile karşılaştığında onu sarsmayı planlıyor.

Bu mücadele aylar önce yapılması gerekiyordu. Koronavirüs pandemisi nedeniyle ikinci kez ertelendi.

Joyce ve Dubois, Frank Warren’nın yönetimi altında ve kazananın kesinlikle bir dünya şampiyonluğu fırsatı olacak.

Joyce en son (10-0, 9 KOs) geçen yılın Temmuz ayında ringe geri döndü ve deneyimli boksör Bryant Jennings’i on iki raund sonunda yendi.

Dubois (14-0, 13 KOs) Aralık ayında ringe çıktı ve Kyotaro Fujimoto’yu ikinci raundda nakavt etti.

Joyce, yorumcuların kendisini favori göstermemesi nedeniyle daha çok motive olmuş görünüyor.

“Kimin kazanacağını bilmiyorsun. Bu maç olacağında insanların büyük bir yüzdesinin Dubois’i seçeceğini düşünüyorum, ben de bu düşüncenin yanlış olduğunu kanıtlayabilirim.”

“Frank Warren tarafından çok iyi geliştirildi, patlayıcı gücü var aç ve ileri gitmeye hazır, benim için zor bir gece olacak, ama inanıyorum ki yapabilirim. Şu an bulunduğum yerden daha iyi bir yerde olmak istiyorum. Aksiyon dolu bir maç olacak, bu yüzden herkes bunu görmek istiyor. ”

Daniel Dubois ve Joe Joyce maçı 24 Ekim tarihinde olması planlanıyor.

2 YORUMLAR

  1. Duboa tabiki ilk 6 raund için favori ama maç uzarsa Joyce’in Duboayı yorup nakavt etme şansı var(cenesi zayıf olduğu için söylemiyorum, Joyce kadar yumruk atan agresif adam karşısında ezilmemek için kendini zorlayacaktır) güç olarak ezemeyeceğini düşünen arkadaşlar gorman maçını izlesin. Gorman gibi bir ayıyı ringte resmen turlattı. Velhasıl kelam ilk 6 round duboa yıkamazsa işi zor gözüküyor