Roy Jones Jr, önümüzdeki Cumartesi gecesi Mike Tyson ile Dignity Health Sports Park’ta sekiz rauntluk gösteri maçına hazırlanıyor.

Çoğu boks hayranı Tyson’ın Jones’ı (66-9, 47 nakavt) kolayca nakavt edeceğine inanırken, bazı taraftarlarda onun kaybedebileceğinden şüphelenmeye başladı.

Eski dünya şampiyonu David Haye, Tyson’ın tek kazanma şansının birinci veya ikinci rauntta Roy Jones Jr’ı nakavt etmesi gerektiğini düşünüyor.

Eski IBF / WBA / WBC ağır siklet şampiyonu Tyson’ın (50-6, 44 nakavt) 2005’te son maçını yapmasının üzerinden 15 yıl geçti.

Tyson’a karşı dövüşmek isteyip istemediği sorulduğunda David Haye, “Hayır, kazananla dövüşmek istemem,” dedi. “Umarım her iki boksör de kendilerini ellerinden gelen en iyi şekilde temsil eder, ancak 50’li yaşlarında olduklarını da hatırlamamız gerekiyor.”

“Mike Tyson’ın harika çalışmalarını gördüm, ancak bunu yalnızca iki veya üç saniyelik patlamalar halinde gördük ve harika görünüyordu.”

“Roy Jones’un çok iyi savunması ve gözleri iyi, gelen yumrukları görebiliyor ve Mike Tyson’ın yumruklarınıda görmeli çünkü çok daha yaşlı ve çok daha yavaş,” diye devam etti Haye.

“Roy Jones, Mike Tyson’ın liginde olmayan boksörlere karşı pek çok galibiyet aldı, ama aktifti ve eğitim kampındaydı.”

“Isınıyor, ringe giriyor ve darbe almanın nasıl bir şey olduğunu biliyor,” dedi Haye.

Haye, “Sadece bu maçta Roy Jones Jr.’ı büyük ölçüde destekliyorum,” diye devam etti. “Boksta eğitimler veriyor ve Chris Eubank Jr. ile eğitim yapıyor. Yani oradaydı ve çalışıyordu.”

Jones, onu yenmek için rauntların ilk dakikasında Tyson’dan uzak durmak zorundadır. İlginç bir şekilde bu karşılaşma için rauntlar 2 dakikaya indirildi. Bu da muhtemelen maçta erken yorulması beklenen Tyson’a yardımcı olacak.

Mike Tyson Ve Roy Jones Jr. Maçı Türkiye’de Hangi Kanalda, Saat Kaçta?

Mike Tyson ve Roy Jones Jr. maçı 29 Kasım Pazar sabahı Ssport Plus tarafından yayınlanacak. Boks maçının başlama saati 05:00 olarak açıklandı.

5 YORUMLAR