Sergey Kovalev’in Mike Coppinger’a göre, DAZN tarafından düzenlenecek maçta WBC sıralamasının 11. sırasında bulunan Sullivan Barrera ile 30 Ocak’ta karşılaşması planlandı.

İlginç bir şekilde DAZN, Kovalev’e ağ platformlarındaki iki geri dönüş maçı için 2,5 milyon dolar ödeyecek.

Kovalev, 30 Ocak’ta Barrera tarafından nakavt edilse bile DAZN, aynı fiyatı Kovalev’in bir sonraki maçında da vermek zorunda.

Kovalev’in son üç maçından ikisini Jesse Hart ve Dimitry Bivol’e kaybeden Kübalı boksör Barrera ile karşılaşmak için oldukça iyi bir para alıyor.

Kovalev, geçen yıl 2 Kasım 2019’da DAZN’da Meksikalı Canelo’ya karşı 11. rauntta nakavt olmuştu. Ne yazık ki, Kovalev tüm maç boyunca hareket ediyor ve baştan sona çok az çaba harcıyor gibi görünüyordu.

Boyu kısa olan Canelo’nun Kovalev’i nakavt etmesi gerçekten tuhaftı ve birçok boks hayranı daha sonra maçın önceden ayarlanmış olmasından şikayet etti.

“Sergey Kovalev ve Sullivan Barrera arasındaki planlanan maç, Ocak ayında hedefleniyor. DAZN, Canelo Alvarez anlaşmasının bir parçası olarak Kovalev’e 2,5 milyon dolarlık iki geri dönüş maçı borçlu ”dedi @MikeCoppinger.

Kovalev’in Canelo ve Anthony Yarde’ye karşı son iki maçında iyi görüntüler vermedi. Ek olarak, Kovalev’in ringin dışında sorunları vardı ve bu da Barrera’ya odaklanmasında önemli rol oynayabilir.