WBC ağır siklet şampiyonu Tyson Fury’nin ortak destekçisi Frank Warren, Deontay Wilder ve ekibinden gelen mazeretler hakkında açıklamalarda bulundu.

Şubat ayında Fury, Wilder’ı iki kez düşürdü ve 7. raundda teknik nakavtla maçı kazanarak WBC kemerinin sahibi oldu.

Aralık 2018’deki ilk karşılaşma tartışmalı bir şekilde 12 raund sonunda berabere bitmişti. Bu maçta yere iki kez düşen isim ise Fury’di.

Bu maçı kaybetmesinin ardından Wilder ring yürüyüş kıyafetinin 18 kilo olduğunu ve maç sırasında bacaklarının yorgun düştüğünü söyledi.

Yakın bir zamanda Wilder’in erkek kardeşi, kruvazör boksör Marsellos Fury’nin eldivenlerinde hile olabileceğini söylemişti.

Warren Sky Sports’a, “Bahaneler uydurmaya devam edin, ilk maçta Tyson hiçbir zaman bahane bulmadı, asla şikayet etmemeliydi,” dedi.

“Sonuç hakkında hiç şikayet etmedi. Kilo kaybetmesi gerektiğinden asla şikayet etmedi.”

“Uzun bir süre hareketsiz kaldığından şikayet etmedi. Hiçbir şey hakkında hiç şikayet etmedi, sadece Wilder’la savaştı ve yapması gerekeni yaptı. Deontay’ın büyük bir hayranıyım, ama düşündüm yaptığı mazeretlerle kendini utandırdı.”

“Hiçbir şey söylememek daha iyi. Madem mazereti vardı şimdi bir şansı daha olacak. Farklı bir şey yapacağına inanmıyorum, ama büyük boksörler olduğunda boksta her şey olabilir. O büyük bir yumruk gücüne sahip. “

Wilder sözleşmedeki geçerli maddeyi kullarak rövanş istediğini belirttiği için yıl sonunda bu maçın gerçekleşmesi planlanıyor.

1 YORUM

  1. Yenilgisiz boksorler ilk maglubiyetlerinde her zaman sacma sebepler sunarlar bu gayet alisik oldugumuz birsey fury macinda sanirsam 2 raundda kulagina com sert bir yumruk aldi wilder o an wilderin isi bitti zaten eger o yumrugu yemeseydi bi sansi olabilirdi