Avni Yıldırım’ın organizatörü Ahmet Öner, Meksikalı süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez ile dünya şampiyonluğu karşılaşması için bir anlaşmaya varılmasını umuyor.

WBC, her iki boksöre de boşta olan süper orta sıklet dünya şampiyonluğu için karşılaşma emri verdi.

David Benavidez, Roamer Angulo’ya karşı son maçından önce tartıda istenen kiloyu veremeyince kemer boşa çıktı.

Canelo ve Yıldırım maçı için planlanan teklifler 6 Ekim’e ertelendi.

Ahmet Öner, Canelo’nun maça gerçekten ilgi gösterdiğine inanıyor, çünkü ekibi bu maç için yapılacak tekliflerin ertelenmesini talep etti.

“Eğer ilgi olmazsa neden ertelenme istesin. 6 Ekimde kesinlikle daha fazla teklif geleceğini düşünüyorum.”

PBC Yıldırım ve Canelo maçı için iyi bir teklif vermeyi planlıyor.

Öner, “Zorunlu rakip olduğumuzdan memnunuz ve Canelo maçı harika olacaktır,” dedi.

“Farklı bir rakip olursa bekleyip göreceğiz. Ancak şu anda boş unvan için bizimle kimin karşılaşacağını bilmiyorum. Canelo bizim için büyük bir şans, bu yüzden işime odaklanarak sorunları çözmeye çalışıyorum.”

“Canelo olursa mutlu olacağız ve eğer Canelo’nun savaşmayacağına karar verilirse, o zaman ortaklarım PBC ile konuşurum. Onlarla bir sözleşmemiz ve bir anlaşmamız var, bu yüzden PBC ve WBC başkanı Mauricio Sulaiman ile bir değerlendirme yapacağız. Canelo için hâlâ umutluyum. “

2 YORUMLAR

  1. Ahmet Öner sanırım, Avni’nin etinden ve sütünden iyice yararlanıp, son vurgunu vurduktan sonra Avni’yi denizde rotasını kaybetmiş gemi misali, yol vereceğini düşünüyorum.

    Avni’nin görgü seviyesinin ne kadar diplerde olduğu Ekuban maçı öncesi hal ve hareketlerinden anladık, insan entellektüel anlam da biraz kendini geliştirir yahu…Bu Avni Yıldırım, Sivas kırsalından nasıl çıkmışsa aynen dewam… Hanzo..