Yenilgisiz hafif ağır siklet boksör Lyndon Arthur, Anthony Yarde’yi Cumartesi gecesi yapılan maçta Londra’daki ikonik Church House’da 12 raunt sonunda yenerken çok iyi görünüyordu.

29 yaşındaki Arthur, Yarde’yi tıpkı Joe Joyce’un Daniel Dubois’i yendiği gibi şaşırtıcı derecede kolay bir şekilde kazanarak onu şoka uğrattı.

Yarde, rauntları kaybederken pek birşey yapamıyordu ve 2019’da eski WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey Kovalev’e karşı yenildiğinden beri hiç gelişme göstermedi.

Hakemlerin puanları aşağıdaki gibiydi:

  • 115-114 – Arthur
  • 115-114 – Arthur
  • 117-111 – Yarde

Arthur maç sırasında sağ elini bile kullanmıyordu, sadece sol eliyle puanları toplamayı başardı. Arthur’un tüm maç boyunca sağ elini kullanmamasının bir sebebi olabilirdi. Ancak bu, Yarde ve antrenörünün erkenden görüp harekete geçmesini gerektiren birşeydi.

Arthur maçtan sonra, “Biraz ağrıyordu ama bu maçla ilgisi yok” dedi. “Son rauntta bana çok iyi saldırdı kesin kaybettiğimi düşündüğüm tek raunt oydu.”

Yarde “Bütün maç ben mücadele ettim,” dedi. “Sonunda neredeyse onu yere seriyordum. Onu ağır bir şekilde salladım. “

Anthony “Eve dönüp tekrar izleyeceğim. Güçlü bir kişiliğim var ve bunun bir soygun olduğunu kuvvetle hissediyorum. Hırsızlık yapılmasından hoşlanmıyorum ama maçı kazandım, ”dedi Yarde.

Yarde’ın bu geceki kaybı kariyeri için büyük bir darbe oldu ve bundan geri dönmesi onun için zor olacak. İhtiyacı olan şey belki de yeni bir eğitmendir.

Yarde yakında 30 yaşında olacak ve önceden öğretilmiş olması gereken her şeyi öğrenmesi için çok fazla zamanı kalmadı.

Maç Özeti

2 YORUMLAR