Tyson Fury’nin, Otto Wallin’le olan maçında korkunç bir şekilde kaşında kesikler oluşmuştu. Bu kanamayı durdurmaya çalışan sağlık görevlisini Fury koronavirüsü döneminde unutmadı.

Jorge Capetillo, 2019’da Las Vegas’taki Wallin maçı için Fury’nin köşesindeydi ve Çingene Kral üçüncü raundda çok ciddi darbelere mağruz kaldı ve kaşı açıldı.

Bu kesik, Fury’nin neredeyse maçı bırakmasına yetecek kadar kanadı ama Capetillo kanamayı durdurmak için elinden geleni yaptı.

O kadar ciddiydi ki Fury maç sonrası hastaneye yattı ve bazı medya konuşmalarını gerçekleştiremedi.

Fury, Capetillo’nun bu maçı kazanmasında oynadığı rolü unutmadı ve spor salonunu kapatmaya zorlayan koronavirus salgını sırasında onu maddi olarak desteklemeye karar verdi.

Sky Sports konuşan, Capetillo: O hala çok iyi biri. Covid-19 yüzünden kilit altında olduğumuzu ve spor salonumun kapalı olduğunu öğrenince bana mesaj attı ve “Yardım edebileceğim bir şey var mı?” diye sordu.

“Hala benimle ilgileniyor. Bana para gönderdi. 14 Mart’ta New York’ta Jessie Vargas’la olmam gerekiyordu ama maç iptal edildi ve evime boş ceplerle geri gelmiştim.”

“O (Fury) dedi ki: “Ailen için biraz para lazım olmalı.” O büyük bir adam, çok mütevazı. Bu kriz sırasında ailemle ne yaptığımı soracak kadar zamanı vardı.”

Fury o kadar minnettardı ki Capetillo’ya maçtan kazandığı paranın bir kısmını bonus olarak verdi.

Capetillo “Büyük bir vazelin sürmüştüm! O kadar derindi ki, doktorlar görmesin diye biraz saklamaya çalıştım” dedi.

“Vazelin yumruklandığında içeri girdiğinden emin olmak istedim.”

“Maçı durdurabileceklerini biliyordum, temiz tutmam gerektiğini biliyordum. Eğer temiz kalırsa, o zaman maçın devam etmesine izin vereceklerini biliyordum.”

“Bana iyi bir miktarda para verdi. Pazar sabahı onu ziyaret ettim. Nasıl olduğunu görmeye gittim.”

1 YORUM