Kariyerinin en büyük galibiyetinden yeni çıkan WBC ara-hafif sıklet şampiyonu Ryan Garcia, WBA ‘normal’ süper tüy siklet şampiyonu Gervonta Davis ile hesaplaşmak istiyor.

Geçtiğimiz Cumartesi gecesi Dallas’taki American Airlines Arena’da, Garcia ikinci rauntta yere düştü, ancak yedinci rauntta 2012 Olimpiyat altın madalyası kazanan Luke Campbell’ı nakavt etti.

Campbell’ı yendikten sonra Garcia, Davis’e meydan okudu.

Yakın tarihli bir röportajda Davis’e acil bir mesaj gönderdi ve maçı gerçekleştirmek için baskı uygulamaya çalıştı.

Garcia, TMZ Sports’a “Bu maçı beimle yapmazsan, hatırlanmayacaksın. Bu maçı kabul etmezsen mirasın sonsuza kadar lekelenecek. Şu anda boks için en önemli mücadele bu” dedi.

Birçok boks hayranı 22 yaşındaki Garcia’nın Davis gibi bir boksöre hazır olmadığına inanırken, yükselen yıldız kazanma yeteneğine çok güveniyor.

Garcia, “Kutlamalar için vaktim yok. Tek bir görevdeyim. Gervonta Davis’i iki raunt içinde nakavt etme görevi … Bu adam yere düşecek. İki raundu var söz veriyorum” dedi.

“Joshua’nın Fury ile karşılaşması gerekiyor ve benim de Gervonta ile maç yapmam gerekiyor. İşte bu! Bunu yapmamız gerekiyor. Bunun için gidiyorum! İşte bu!”

Davis, en son Ekim ayında, Teksas’ta da gerçekleşen maçta çok dayanıklı Leo Santa Cruz’u sansasyonel bir şekilde tek yumrukla nakavt etmişti.

Garcia için bir başka olası seçenek de WBC şampiyonu Devin Haney ile zorunlu maç yapması. Dünya Boks Konseyi çok yakın bir gelecekte bu maçı düzenlemeyi planlıyor.

2 YORUMLAR