IBF, WBO, IBO, WBA ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, Oleksandr Usyk’nin farklı bir yol seçmesini istiyor.

Şu anda WBO’nun zorunlu kemer maçına çıkmak hakkını elinde tutan Usyk, Joshua’nın WBC şampiyonu Tyson Fury ile maç yapmasına henüz izin vermiş değil.

Joshua ve Fury’nin yöneticileri iki karşılaşma için görüşmelerini sürdürüyor. Anlaşma başarıyla sonuçlandırılırsa, ilk maçın Mayıs veya Haziran aylarında olması bekleniyor.

Olimpiyat gümüş madalya sahibi Joe Joyce, WBO federasyonunda ikinci sırada bulunuyor. Joshua, WBO kemerini boşa çıkartırsa, federasyon Usyk ve Joyce’nin boş kemer için maç yapmasını emredebilir.

Joyce ve Usyk

Hearn, Sky Sports’tan Toe2Toe podcast’ine “Anthony Joshua’yı tartışmasız şampiyon olarak görmek ve o anı yaşamayı çok isterdim. ‘Usyk ve Joyce geçici kemer için maç yapsın, ya da ondan sonra da gerçek şampiyonluk karşılaşması olur.’ Diyebilirsiniz. Usyk klas bir adam, baştan aşağı boks yapan bir adam ama Fury vs Joshua maçının boks sporu için daha iyi olduğunu görecek.”

“Tartışmasız ağır siklet dünya şampiyonluk maçını durdurmak istiyor mu? Yaparsa hayranlar bundan hoşlanmayacak. Ama ona saygısızlık edip ‘üzgünüm dostum beklemelisin’ diyemeyiz. Bulduğum çözüm Usyk ve Joyce’nin karşılaşması.”

“Evet Anthony Joshua vs Usyk harika bir dövüş ve Deontay Wilder ve Fury iyi bir dövüş. Ama dürüst olalım, Joshua ve Fury maçı olmazsa herkes için bir hayal kırıklığı olur. Görüşmeler gerçekten iyi gidiyor.Mayıs sonu veya haziran başı bu maçı göreceğimize eminim.”

2 YORUMLAR

 1. Charles Brun: Motive görünümlü bir Tyson Fury , Perşembe günü antrenörü Sugar Hill Steward ile konuştuğunu ve iki dövüş anlaşmalarının ilkinde Anthony Joshua’yı “parçalayacağını” hissettiğini söyleyerek sosyal medyaya gitti. Mayıs veya Haziran aylarında gerçekleşir.

  Fury hakkındaki heyecanlı bakış , gergin olduğunun ve Joshua ile kavgasının önünde net bir şekilde düşünmediğinin bir işareti olabilir . Sinirlerin gezegendeki en iyi ağır sikletlerden birini alt ederek ‘Çingene Kralı’na ulaşması mümkün.

  Fury (30-0-1, 21 nakavt) için potansiyel bir sorun, AJ ile çatışmada birleştireceği halka paslanmasıdır.

  32 yaşındaki Fury, Şubat 2020’de eski WBC ağır sıklet şampiyonu Deontay Wilder’a karşı yedinci tur galibiyetinden bu yana savaşmadı ve keskin olmayabilir. Joshua (24-1, 22 nakavt) geçen Aralık ayında Kubrat Pulev’e karşı verdiği hazırlıklarda üstünlük elde edecek

 2. Barry Holbrook: Eddie Hearn, Tyson Fury sözleşmelerinin Anthony Joshua’ya karşı mega-dövüşünün, sporun “tarihinin en büyük dövüşü” olabileceğine inandığı şey için bundan 4 hafta sonra imzalanacağı konusunda iyimser .

  Hearn, dövüşçüsü Joshua’nın (24-1, 22 nakavt) müzakere süreciyle nasıl başa çıktığını bilemediğini söylüyor. Fury’nin (30-0-1, 21 nakavt) nasıl düşündüğünü bilmiyor ama yine de anlaşmanın yapılmasını bekliyor.

  Eddie, yakın zamanda tartışıldığı gibi, her iki dövüşçünün de 100 milyon dolar alma olasılığı olduğunu söylüyor. Bunun Joshua – Fury dövüşünün yapıldığı yerin site ücretine bağlı olacağını söyledi.

  Dövüşün mümkünse 100.000 taraftarın önünde Wembley Stadyumu’nda yapılmasını istediğini, ancak Mayıs ayına kadar etkinliklere geri dönen kalabalığa güvenemeyeceğini söylüyor