WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury’nin ortak promotörü Top Rank’ın CEO’su Bob Arum, IBF, IBO, WBA, WBO şampiyonu Anthony Joshua ile kemer birleştirme maçının olacağına %95 emin.

Joshua geçen ay dokuzuncu rauntta Kubrat Pulev’i nakavt ederek kemerlerini korumayı başardı.

Fury, WBC kemerini geçen yılın Şubat ayında Deontay Wilder’ı yedinci rauntta nakavt ederek ele geçirdi.

Arum, önümüzdeki birkaç hafta içinde her şeyin tamamlanacağını umuyor.

Arum, Sky Sports’a verdiği demeçte, “Bir tarih vermek istemiyorum, ancak şimdiye kadar her şeyin mükemmel gittiğini ve önümüzdeki birkaç hafta içinde Joshua ve Fury maçının resmiyet kazanacağını düşünüyorum.”

“Hepimiz aynı düşüncedeyiz. Görebiliyorum. Bu maçın gerçekleşeceğinden yüzde 95 eminim ve Fury’nin nakavtla kazanacağından da %100 eminim. “

Joshua’nın organizatörü Eddie Hearn, bu maçın nerede gerçekleşmesiyle ilgili birkaç ülke düşünüyor.

Arum, “Alt kart maçlarda kimlerin olabileceğini konuştuk ve Eddie gerçekten iyi bir öneride bulundu. Bizim boksörlerimiz ve karşı tarafta Matchroom boksörleri var,” dedi.

3 YORUMLAR

  1. Yazan: Allan Fox: Tyson Fury , organizatörü Bob Arum’a , geçen yılın Şubat ayında yedinci tur TKO yenilgisinin ardından kendisi hakkında söyledikleri için Deontay Wilder ile bir daha asla dövüşmeyeceğini söyledi.

    WBC ağır sıklet şampiyonu Fury (30-0-1, 21 nakavt) ve Wilder şu anda Bronze Bomber’a borçlu olduğu tartışmalı rövanş üzerine bir arabuluculuk sürecinde.

    Fury ve Arum, sözleşmenin bittiğine inanıyor, bu yüzden artık Wilder’a üçleme dövüşü borçlu değiller. Fury’nin bir sonraki adımda Wilder ile yüzleşmemesi önemli çünkü Haziran ayında Anthony Joshua ile büyük kazançlı bir kavgası var .Yazan: Allan Fox: Tyson Fury , organizatörü Bob Arum’a , geçen yılın Şubat ayında yedinci tur TKO yenilgisinin ardından kendisi hakkında söyledikleri için Deontay Wilder ile bir daha asla dövüşmeyeceğini söyledi.

    WBC ağır sıklet şampiyonu Fury (30-0-1, 21 nakavt) ve Wilder şu anda Bronze Bomber’a borçlu olduğu tartışmalı rövanş üzerine bir arabuluculuk sürecinde.

    Fury ve Arum, sözleşmenin bittiğine inanıyor, bu yüzden artık Wilder’a üçleme dövüşü borçlu değiller. Fury’nin bir sonraki adımda Wilder ile yüzleşmemesi önemli çünkü Haziran ayında Anthony Joshua ile büyük kazançlı bir kavgası var .