Canelo Alvarez, 27 Şubat 2021 tarihinde DAZN tarafından yayınlanacak maçta WBC kemerini Avni Yıldırım’a karşı savunmak için Matchroom Boxing ile anlaşma yaptı.

Canelo, Avni Yıldırımı yenerse 8 Mayısta rakip adayları, WBO süper orta sıklet şampiyonu Billy Joe Saunders (30-0, 14 nakavt) ve IBF şampiyonu Caleb Plant (20-0, 12 nakavt).

Saunders’ın organizatörü Eddie Hearn Cuma günü yaptığı açıklamada, Canelo’yla Billy Joe’nun 8 Mayıs’taki Cinco de Mayo haftasonunda Meksikalı yıldızla anlaşma yapılacağından emin olduğunu söyledi.

Hearn’ün tek endişesinin Saunders’ın kendisine sunduğu anlaşmadan memnun olup olmayacağı olduğunu söylüyor.

Canelo için bir diğer seçenek IBF kemeri sahibi Plant ile karşı karşıya gelmek. Ancak bu karşılaşma içinde ücret konusunda anlaşamayabilirler.

Alvarez’in Hayranları Yıldırım Maçını Eleştirmedi

Canelo’nun hayranları, 29 yaşındaki Avni Yıldırım’ın bir sonraki rakibi olmasına aldırış etmiyor. Onların istediği tek şey Alvarez’in maçını izlemek.

Avni Yıldırım, 2019’da Anthony Dirrell’e karşı son maçını tartışmalı bir şekilde kaybetti ve iki yıl maç yapmadı. Ayrıca Yıldırım, 2017 yılında Chris Eubank Jr tarafından 3. rauntta nakavt oldu. Ve şimdi Canelo, 27 Şubat’ta DAZN tarafından yayınlanacak gecede onunla karşılaşacak.

1 YORUM