WBC geçici ağır siklet şampiyonu Alexander Povetkin’in organizatörü Andrey Ryabinsky, gerçek şampiyon Tyson Fury ile boksörünün 2021’de karşılaşmasını umuyor.

Povetkin ilk olarak 21 Kasım’da yapılacak rövanş maçında Dillian Whyte ile maç yapacak.

Geçen ay, 41 yaşındaki Povetkin, Brentwood’daki Matchroom’un Dövüş Kampı’nda beşinci rauntta Dillian Whyte’yi nakavt etmişti.

Povetkin, Whyte ile yapacağı rövanş maçını kazanırsa, yeni yılda Fury ile karşılaşmanın hesaplarını yapacak.

Ryabinsky, “Bu yönde çalışacağız. Dünya şampiyonluğu için mücadele etmek, herhangi bir boksörün kariyerinde büyük bir olaydır. Elbette WBC kemeri için zorunlu rakip olmak istiyoruz,” dedi.

Rus organizatör, Rusya’nın başkentindeki 80.000 kişilik Luzhniki Stadyumu’nda Fury-Povetkin maçını düzenlemeyi çok istiyor.

Ryabinsky “Neden olmasın? Bu olası yerlerden biri. Böyle bir dövüş olursa, nerede olursa olsun boks dünyasında gerçekten büyük bir olay olacak. Rusya’da veya dünyanın herhangi bir ülkesinde,” dedi.

“Biliyorsunuz, Povetkin’in Fury ile maç yapma arzusu için çok basit bir cevabı var.’ Şampiyon mu diyorsunuz? Henüz kaybetmedi mi? Herkes onu sikletin en güçlüsü olarak mı görüyor? O zaman tabii ki istiyorum onunla boks yapmak! ‘

“Tekrar söyleyeceğim Povetkin yalnızca en güçlü rakiplerle dövüşmekten mutlu.”

3 YORUMLAR