Organizatör Eddie Hearn Salı günü geri adım atarak,Tyson Fury’nin WBC ağır siklet ünvanını bırakması halinde Anthony Joshua’nın onunla karşılaşıp karşılaşmayacağından emin olmadığını söyledi.

Eddie, Fury’nin WBC zorunlu rakibi olan Dillian Whyte ile maç yapmasını istiyor.

Boks halkı Eddie Hearn’e çok sert bir şekilde kızdı ve Joshua’nın WBC unvanına bakılmaksızın Fury ile maç yapmasını istediklerini bildirdiler.

Boks hayranları Joshua’nın Whyte ile yeniden maç yapmasına daha az ilgi gösteriyor, ancak Fury ve Anthony Joshua’nın maç yaptığını görmek isteyen hayran sayısı bir hayli fazla.

Whyte 1000 Günden Fazla Bekliyor

Hearn IFL TV’ye “Fury’nin ekibinden insanlar,” Dillian Whyte ile karşılaşmayacağız “dedi. Ben de dedim ki, “Dillian Whyte ile dövüşmezseniz, dünya şampiyonluk unvanını çıkarmak zorunda kalacaksınız.”

“Anthony Joshua’nın tüm kemerleri kazanmak istediği için WBC dünya şampiyonluğunu kazanmak istediğini söyledim. Tartışmasız en iyisi olmak istiyor. Yani Tyson Fury kemerini boşaltır ve Fury ile maç yaparsa WBC kemerini kazanamayacak.”

“Dillian Whyte’ın 1000 günden fazla bu kemer için beklemediğini söyleyemezsiniz. Wilder-Fury’nin galibi Whyte ile maç yapmak zorundadır “dedi Hearn.

“Wilder bu yıl hazır değil. Bu maç yapılamaz. Fury beklemiyor. Bu yıl dövüşmek istiyor. Dillian Whyte Povetkin’i yenerse Tyson Fury ile maç yapması lazım neden bunu istemiyorsun?”

“İlk düşüncem Dillian Whyte’ın WBC ağır sıklet kemerinde bir şans yakalaması gerekiyor. Kesinlikle bunu istiyorum. WBC’nin emrettiği şey yüzünden öyle olmalı ”dedi Hearn.

“Eğer Anthony Joshua, Tyson Fury ile karşılaşmak istiyorsa, Fury WBC kemerini boşaltabilir. Kesin olan şu, eğer Fury Wilder’ı Kasım veya Aralık’ta yenerse, iki seçeneği var. Dillian Whyte ile maç yapacak ya da kemeri boşa çıkacak değil mi? “

“Öyleyse soru şu ki, Tyson Fury WBC unvanını boşaltırsa, Anthony Joshua onunla hala dövüşmek isteyecek mi?” dedi Hearn. Büyük olasılıkla, evet. Tartışmasız mı olacak? Hayır.”

Buradan anladığımız şey Tyson Fury WBC unvanını boşaltırsa yine de Anthony Joshua onunla maç yapabilir.

1 YORUM