23.1 C
New York kenti
Pazar, Ocak 17, 2021
Ana Sayfa Boks Haberleri Son Dakika! Canelo Alvarez Ve Avni Yıldırım Maçı Geliyor - Emir Verildi!

Son Dakika! Canelo Alvarez Ve Avni Yıldırım Maçı Geliyor – Emir Verildi!

Saul “Canelo” Alvarez bir sonraki maçı için rakip ararken, Dünya Boks Konseyi (WBC) onun amacına yardımcı olmak için üzerine düşen görevi yaptı.

Mexico City merkezli yaptırım organı, Guadalajara’daki Canelo Alvarez (53-1-2, 36KOs) ile Türkiye’den zorunlu meydan okuyan Avni Yıldırım (21-2, 12KOs) boşta olan WBC süper orta siklet kemer maçı için şampiyonluk mücadelesi düzenlemeye hazır.

WBC Yönetim Kurulu, WBC federasyonunda kemer için zorunlu maç yapma hakkına sahip olan Avni Yıldırım’a karşı savaşması için WBC Franchise unvanına sahip dünya şampiyonu Canelo Alvarez’in maç yapmasına karar verdi. WBC başkanı Mauricio Sulaiman bu haberi bugün duyurdu. Önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sunulacak.

Kemer 14 Ağustos’ta, David Benavidez’in (23-0, 20KOs) Miami’deki Alexis Angulo’ya karşı tartıda fazla kilosu olduğu için boşa çıktı. Maçları geçen Cumartesi günü planlandığı gibi ilerledi, bu maç Showtime televizyonunda yayınlanan Angulo’nun 10. rauntta kaybettiği bir maç oldu. Benavidez, iki kez kazandığı kemerle ilgili bir daha kazanmak istemediğini belirtti.

Türk boksörümüz Avni Yıldırım, Benavidez-Angulo’nun galibi ile doğrudan karşılaşacaktı. Dirrell ve ekibinin Avni Yıldırım’a masada ve ring içinde yaptıkları haksızlık yüzünden WBC boksörümüze bir şans daha verdi ve Avni Yıldırım önemli bir maç yapma hakkını garantilemiş oldu.

WBC Yönetim Kurulu’nun bugünkü kararı herşeyi netleştirmeye başladı.

Yaptırım organı, Canelo Alvarez’in yazılı talebi de dahil olmak üzere, onun rakip sıkıntısını gidermek için üstüne düşeni yaptı ve Canelo’nun rakibi olarak boksörümüz Avni Yıldırım’la dövüşmesini istedi.

Bu kararla birlikte Canelo Alvarez ve Avni Yıldırım’ın unvan için karşılaşmaları için resmi bir emir gönderecek. İki tarafta maddi olarak anlaşırlarsa maçın olması neredeyse kesin gibi.3 YORUMLAR

Most Popular

Canelo Alvarez, Avni Yıldırım Maçı İçin Matchroom İle Anlaştı

Canelo Alvarez, 27 Şubat 2021 tarihinde DAZN tarafından yayınlanacak maçta WBC kemerini Avni Yıldırım'a karşı savunmak için Matchroom Boxing ile anlaşma yaptı.

Eddie Hearn: Joshua Vs Fury Maçı Olmazsa, Hayal Kırıklığı Olur

IBF, WBO, IBO, WBA ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua'nın organizatörü Eddie Hearn, Oleksandr Usyk'nin farklı bir yol seçmesini istiyor.

Bob Arum: Tyson Fury, Anthony Joshua Maçını %100 Kazanacak

WBC ağır sıklet şampiyonu Tyson Fury'nin ortak promotörü Top Rank'ın CEO'su Bob Arum, IBF, IBO, WBA, WBO şampiyonu Anthony Joshua ile kemer...

Saunders: Chris Eubank Jr. Dünya Çapında Değil

WBO süper orta sıklet şampiyonu Billy Joe Saunders şu anda Chris Eubank Jr. ile rövanş maçı yapmayı düşünmüyor.İlk...
Araç çubuğuna atla