IBF, IBO, WBA, WBO şampiyonu Anthony Joshua, Alexander Povetkin’i Dillian Whyte için çok tehlikeli bir rakip olarak görüyor.

Joshua, 2018’de Povetkin’i yedinci rauntta nakavt etti ve 2015’te ise yedinci rauntta Whyte’ı nakavt etti.

Bu maçların her ikisinde de Joshua ilk raundlarda sallandı, ancak daha sonra toparlandı ve sonunda rakiplerini nakavt etti.

Whyte, Cumartesi gecesi Brentwood’daki Matchroom’un Dövüş Kampında Povetkin’e karşı WBC tarafından zorunlu şampiyonla dövüşme hakkını korumaya çalışacak.

Olimpiyat altın madalyası kazanan ve eski WBA dünya şampiyonu olan Povetkin, kendisinin bir dünya şampiyonluğuna ilerlemesi için muhtemelen son fırsatını kullanacak

Bir WBC emri uyarınca, Whyte’ın Şubat 2021’e kadar şampiyonla zorunlu maç yapma hakkı var.

WBC şampiyonu Tyson Fury, yıl sonundan önce Deontay Wilder ile üçüncü maçta ünvanını korumaya çalışacak. Bu maçın 19 Aralık tarihinde olması bekleniyor.

Hearn Sky Sports’a “Whyte için yapılan bu gecede onun rakibini sevmeyen Antony Joshua ile konuştum. Bunun bir muz kabuğu olduğunu ve Povetkin’in olasılıkları alt üst edebileceğini düşünüyor” dedi.

“Whyte bu fırsat için 1000 günden fazla bekledi, ancak Povetkin onu yenerek zorunlu rakip konumuna geçebilir. Hala Whyte’nin bu riskleri aldığına inanamıyorum.”

“Whyte burada Povetkin ile dövüşerek ne yapıyor? Burası O2 Arena değil. Bu, her iki boksöründe sessiz bir ortamda savaştığı tuhaf bir maç olacak. Whyte, defalarca kendini tehlikeye attı. O halkın şampiyonu. Joshua, yıl sonundan önce ringe çıkacak ve kalabalıklar spor etkinliklerinden men edilmeye devam ederse kapalı kapılar ardında maç yapmak zorunda kalabilir. “