İngiliz yıldızın organizatörü Eddie Hearn’e göre, IBF, WBO, WBA, IBO ağır siklet şampiyonu Anthony Joshua, zorunlu meydan okuyan Kubrat Pulev’i yenmek için dizinin en iyi duruma gelmesine ihtiyacı var.

Joshua ve Pulev, Haziran ayında karşılaşacaktı. Diğer birçok maç gibi, koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.

Hearn, bu karşılaşmanın Aralık ayının ilk iki haftasında olmasını planlıyor.

Joshua, Suudi Arabistan’da Aralık 2019’da Andy Ruiz’e karşı 12 raund sonunda puanla galip gelmişti.

Pulev, 2014 yılının Kasım ayında Wladimir Klitschko tarafından kaybettiğinde kariyerinin tek yenilgisini almıştı.

Pulev büyük bir tehlike ve deneyimi nedeniyle, Joshua’nın arkasındaki adamlar, onun için iyi bir antrenman partneri bulmak zorunda.

Hearn, Sky Sports’a “Antrenman partneri mi? Teknik olarak sağlam, uzun boylu, ayakta duran bir dövüşçüye ihtiyacımız var,” dedi. “Etrafa bakmak mı? Örnek olarak Dominic Breazeale gibi bir boksör.”

“Pulev çok deneyimli, teknik olarak çok iyi. Aynı stili kullanan uzun bir ağır siklet bulmalıyız. Bu ileriye doğru hareket etmek için çok önemli. ”Bu unsuru gözden kaçırarak bir hata daha yapamayız.”

Anthony Joshua ve Kubrat Pulev Maçı Ne Zaman

“Aralık ayının ilk iki Cumartesi gününe bakıyoruz. Ama şimdi bile ringe çıkmaya hazır olabilir! Çok formda kaldı, çok antrenman yaptı. Onu hiç bu kadar gelişmeye bağlı görmedim. Bana umut veren de bu. Sürekli gelişiyor. Kamp birkaç hafta sonra başlıyor. Belki Eylül’de Sheffield’a taşınmalı. “

1 YORUM