Ağır sıklet boksör Kubrat Pulev’in ortak organizatörü Ivaylo Gotzev, Bulgar boksörün İngiliz boksör Dillian Whyte ile maç yapmaktan mutluluk duyacağını söyledi.

Geçen ay, Pulev, IBF, IBO, WBA, WBO şampiyonu Anthony Joshua tarafından dokunuzuncu rauntta nakavt olarak kariyerinde ikinci kez kaybetti.

Dillian ise Ağustos ayında Brentwood’daki Matchroom Dövüş Kampı’nda Alexander Povetkin tarafından beşinci rauntta acımasızca yere serildi.

Whyte ve Povetkin arasında bir rövanş maçı, Rus boksörün COVID-19 teşhisi konulması sebebiyle beklenen tarihlerde olmadı.

Povetkin şimdi iyileşti ve kısa süre önce eğitim kampına döndü. Mart ayında bir tarihte Whyte rövanşı konuşuluyor.

Geçmiş röportajlarda Whyte, Pulev’i birçok kez sözleriyle kışkırttı.

Gotzev, Pulev’in Whyte’ın ağzını sonsuza kadar kapatmak istediğini ve İngiliz boksörün Povetkin ile karşılaşmasını beklediğini belirtiyor.

Gotzev, “Unutmayalım ki şu anda Kubrat Pulev en iyi İngiliz ağır sikletlerine karşı 2-1 önde. Chisora ​​ve Hughie Fury’den bahsediyorum, o yüzden bu skoru devam ettirelim” dedi.

“Dillian geçmişte Pulev hakkında çok gürültülü konuşuyordu ve Kubrat, onun ağzını kapatmak için mükemmel hissediyor. Bu, gelecek için harika bir maç.”

4 YORUMLAR

  1. By Ebu Mahmood: Dillian Whyte (27-2-0 18 nakavt) Aleksandr Povetkin karşı rövanş (36-2-1 25 nakavt) istiyor. Bunu hiçbir sır saklamadı. Alexander Povetkin yeniden eğitime başladı.

    Bu dövüş, Eddie Hearn’ün muhtemelen Whyte’ın WBC zorunlu pozisyonunu yeniden kazanmasını isteyeceği için yapacağı ilk dövüşlerden biri olacak.

    Hearn, Whyte çok uzun süredir beklediği için WBC şampiyonu Tyson Fury’ye (30-0-1 21 nakavt) zorunlu dövüşü zorlamak istedi. Whyte kazansaydı Hearn da yoluna girecekti.

    Ağır boksta her şey olabilir. Bu asırlık atasözü hiçbir boksörde kaybolmaz.