Eğer 31 yaşındaki Fury’ye sorarsanız (30-0-1, 21 KOs), tarihteki tüm ağır siklette en iyisi kendisi, çünkü ona karşı maç yapmayı bırakın, herhangi bir boksörün kendisine meydan okuyabileceğini düşünmüyor.

Deontay Wilder’ı yenerek ve WBC ağır sıklet şampiyonluğunu kazandıktan aylar sonra, Fury hala antrenmanlarına devam ederek formda kalmaya devam ediyor.

BT Sport’a konuşan Fury, “Son bin yıl içinde hiçbir dönemden beni yenebilecek bir ağır siklet yok.” dedi. “En başa dönersek, hiçbiri Çingene Kralı’nı yenemezdi. Çok büyüğüm, çok iyiyim ve onlar için çok fazla stilim var. Tarihteki en iyi boksörler bile beni yemezdi … 80’lerden Mike Tyson’ı boş ver, Muhammed Ali, Joe Louis, Lennox Lewis, George Foreman, Ken Norton, Rocky Marciano, Floyd Patterson, Gene Tunney, Jem Mace, John L. Sullivan’ın benim karşımda hiç şansı yoktu.

“Bir, çok büyüğüm. İki, çok iyiyim. Ve üçüncüsü, onlar için çok fazla stilim var. Dört, ben bir adaptörüm. Ve beş, zaten beni yenemediler. İşte gidiyoruz. Ben gelmiş geçmiş en iyi dövüşçüyüm.”

Fury, Wilder’la olan üçüncü maçını başarıyla kazanırsa ve Anthony Joshua ile iki maç yaparak kazanırsa en azından bu açıklamalara o kadar eleştiri gelmeyecektir.

Gelmiş geçmiş en iyi boksöre gelince. Bu kadar maç için büyük bir övünme, ve kariyerini tamamladığında bile büyük tartışmalar olacak.

2 YORUMLAR

  1. Bence doğru söylüyor. Fury fanı olmama rağmen onun dövüşlerini %100 olarak beğenmezdim, neden Fury cisin diye soracak olursanız kasvetli bir adam değil eğlenceli ve yürekli bir adam hepsinin toplamına bakıldığında Fury bence en çok artısı olan.
    Kliçko ağır sikletin en antranörü ve ekibi ile çalışırken Fury i babası, amcası ve adı duyulmamış antranörler eğitiyordu ve bu şartlar altında Kliçkoyu dövdü. Düşünün ki; en başından itibaren Fury i çok iyi ve en iyi antranörler yetiştirseydi Fury nasıl bir boksö olurdu. Son bir kaç yıldır iyi antranörlerle çalışıyor ve ne seviyeye geldiğini gördünüz, bence Fury gelişmeye devam ediyor çok daha iyi bir boksör olacaktır.