WBA welterweight şampiyonu Manny Pacquiao, UFC süperstarı Conor McGregor ile maç yapmakla ilgileniyor.

COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle 41 yaşındaki Pacquiao, 2021 yılının sonuna kadar ringe çıkmayacak.

Pacquiao, son olarak 12 raunt sonunda WBA unvanını kazanmak için çıktığı maçta Keith Thurman’ı yenmişti ve Temmuz 2019’dan beri ringin dışında.

Bu yılın başlarında UFC’den emekli olduğunu açıklayan McGregor, geçtiğimiz günlerde Pacquiao ile karşılaşmayı planladığını duyurdu.

Aynı zamanda Filipinler’de bir senatör olan Pacquiao, geliri korona virüsünden etkilenen birçok vatandaşına yardım etmek için kullanmak istiyor.

McGregor, ilk boks maçını 2017 yılının Ağustos ayında, Las Vegas’taki T-Mobile Arena’da Floyd Mayweather ile yaptı ve maçı nakavtla kaybetti.

Pacquiao Daily Mail’e verdiği demeçte “Şu anda Paradigm Sports Management ile mevcut bir yönetim sözleşmem yok. Kendi şirketim olan Pac Sports and Entertainment’ı kurdum ve hayranlara istediklerini vermek için fazlasıyla istekliyim. Conor McGregor ile heyecan verici bir maç yapabilirim. Belirlediğimiz şartlar ve koşullar altında olabilir” dedi.

Pacquiao’nun baş eğitmeni Freddie Roach, kısa süre önce McGregor’un tek taraflı bir şekilde maçta varlık gösteremeyeceğini tahmin etti.

Roach, “Bu maç doğruysa, Pacquiao 2009’da Ricky Hatton ile maçından daha kolay zaman geçirecek” dedi.

McGregor UFC’den emekli olsa da, MMA organizasyonu onu hala özel bir sözleşme altında bulunduruyor ve onların izni olmadan Pacquiao karşılaşamayabilir.

1 YORUM