Eski orta siklet ve hafif ağır siklet şampiyonu Bernard Hopkins, Tyson Fury ve Anthony Joshua arasında potansiyel bir ağır siklet maçı hakkında görüşlerini bildirdi.

İki boksörün 2021’de birbirleriyle karşılaşmak için iki maçlık anlaşmada bazı finansal şartları kabul ettikleri bildirildi.

Hopkins, ilk maçın Fury’nin Aralık 2018’de Deontay Wilder ile yaptığı ilk maçtaki sonuçla aynı olacağına inanıyor.

Şubat maçında Fury, WBC kemerini kazanmak için çıktığı maçta Wilder’ı yedinci raundda teknik nakavtla mağlup etti. Bu yılın son çeyreğini üçüncü maç hedefleniyor.

Hopkins, Fury ve Joshua arasındaki ilk maçın on iki raund sonunda berabere bitmesini bekliyor.

Bununla birlikte, tekrar rövanş gerçekleştiğinde Joshua’nın kazanacağını düşünüyor.

IFL TV’ye konuşan Hopkins, “Bu maç beraberlikle sonuçlanacak ve Joshua’nın onu yenmesi için ikinci kez karşılaşacaklar.” Dedi.

“Bunu düşünüyorum. İlk maç berabere olacak, sana söylüyorum. Joshua ikinci maçı kazanacak, ancak ilk maç berabere olacak çünkü puan almak zor olacak.”

“İnsanlar savaşı kimin kazanacağına dair kendi fikirlerine sahip olacaklar, ama ben sana ilk maçın çok yakın geçeceğini söylüyorum. Beraberlik olacak. İkinci dövüş gerçekleşecek ve Joshua kazanacak. Joshua gerekli ayarlamaları yapar, çözer ve kafa yerine vücuda gitmesi gerektiğini fark eder. Ve sonra Fury’yi düşürür. Fury’nin kafası dizine çarpar. “

1 YORUM