IBF, WBC Franchise, WBA, WBO hafif siklet şampiyonu Teofimo Lopez, sikletteki rakiplerine göndermelerde bulundu.

Hafif sıklet bölümü son birkaç ayda alev almış durumda.

Lopez, Vasiliy Lomachenko’ya karşı on iki raunt sonunda kazandığında, Ekim ayında bu siklet yeniden salladı.

Lopez, WBC şampiyonu Devin Haney, WBA ‘normal’ şampiyonu Gervonta Davis ve WBC interim şampiyonu Ryan Garcia ile dövüşebileceğini belirtti.

Yine Ekim ayında Davis, Leo Santa Cruz’u acımasızca nakavt etti. Aralık ayında Haney, kıdemli Yuriokris Gamboa’yı on iki raunt sonunda puanla yendi. Ve geçen cumartesi gecesi, Garcia, yedinci rauntta Olimpiyat altın madalyası kazanan Luke Campbell’ı nakavt etti.

Lopez TMZ’ye “Hepinizin korktuğunu ve lanetlendiğinizi biliyorum, ama hadi sadece hayranlar için maç yapalım. Sadece bunu yapalım. Kendinizi abartmayın. Hepiniz en iyisi olmayı düşünüyorsanız ve hepiniz bunu düşünürseniz benimle maç yapabilirsiniz, o zaman hadi savaşı gerçekleştirelim! Adamım, bu konuda endişelenmeyin, “dedi.

Ve Lopez, yenilgisiz nakavt ustasının onunla yüzleşmekten korktuğunu iddia ederek Davis’e doğrudan bir gönderme yaptı.

“Evet, korkuyor. Öyle. Şu anda karşılaştığı muhalefetten korkmuyor çünkü bu hafif bir iş. Yani Leo Santa Cruz’u devirdi”dedi Teofimo.

“Ama şapkamı Davis’e çıkarıyorum, o işini yapıyor ve hepsini tebrik ediyorum. Haney, Garcia, Davis. Ama konu söz konusu olduğunda adamım, sikletin kralı benim. Ben kralım! “

1 YORUM