Ryan Garcia (21-0, 18 nakavt) Cumartesi gecesi Luke Campbell tarafından ikinci raundda sert bir şekilde düşürüldü ancak yedinci raundda geri dönüp nakavta ulaşmayı başardı.

Ryan, Campbell’ın vücuduna mükemmel bir sol vurdu. Campbell dizlerinin üzerine çöktü ve yerden kalkmak için kendisini çok zorladı ama bir türlü yerden kalkamadı. Campbell yerde hakeme baktı ve zamanında ayağa kalkmayacağını açıkça belirtti.

Campbell ikinci raundda Ryan Garcia’yı kafasından yakaladı ve onu yere düşürmeyi başardı. Ryan yeri görmesine rağmen kendisinden emin görünüyordu.

Texas, Dallas’taki American Airlines Center’da küçük bir kalabalığın önünde maç yapan 22 yaşındaki Garcia, Campbell’ı yenerek dört yıllık kısa profesyonel kariyerinin en büyük zaferini elde etti.

Ryan maçta favori olmasına rağmen, onun için hala büyük bir galibiyetti. Campbell, ilk 10 seviye hafif sikletten biri ve Kral Ryan’ın kazandığı galibiyet, kendisini sikletteki büyük boksörlere karşı test etmeye hazır olduğunu gösterdi.

Ryan, bundan sonra WBA hafif siklet şampiyonu Gervonta Davis ile dövüşmek istediğini söyledi. Ryan’ın bu gece görünüşüne bakılırsa, Tank Davis’e karşı fazla dayanamayacak.

Garcia “Şu anda çok heyecanlandım, “Onu yere düşüreceğimi hissettim ama sonunda beni yakaladı. Bu yüzden beklemek ve sakinleşmek zorunda kaldım. Onu yenebileceğimi biliyordum.”

“Bir savaşçı olduğumu göstermem gerekiyordu. Düştüğüm için biraz başım döndü, ama endişelenmedim. İleri gitmeye alışkın değildi.”

Campbell, “Dürüst olmak gerekirse kalbim kırıldı, galibiyeti hepiniz için geri getirmek istedim. Bunun için üzgünüm. Umarım hepiniz maçtan keyif almışsınızdır.”

“Şapkamı Ryan Garcia’ya çıkarmalıyım. Onu büyük bir gelecek bekliyor. Ona en iyisini diliyorum.”

Canelo Alvarez ve Ryan Garcia

3 YORUMLAR