Canelo Alvarez ve Callum Smith maçının Türkiye’de hangi kanal tarafından yayınlanacağı henüz belli değil. San Antonio Teksas’taki maçı DAZN tüm dünyada internet üzerinden yayınlayacak.

30 yaşındaki Smith, Canelo ile mükemmel bir zamanda karşı karşıya gelecek. Meksikalı yıldız Alvarez, 2 Kasım 2019’da WBO hafif ağır siklet şampiyonu Sergey Kovalev’e karşı kazandığı maçtan beri ringin dışında.

Canelo herhangi bir zayıflık belirtisi gösterirse boyu uzun olan Smith bundan yararlanacak ve belki de onu bayıltacaktır.

İngiliz savaşçı Callum, San Antonio’daki Alamodome’daki izleyicilerin Canelo’yu destekleyeceğinin farkında ve buna hazırlıklı.

Smith, Canelo’nun Süper Orta Sıklet Olmadığını Söylüyor

Smith ESPN’e “Bence hayır, o süper orta sıklet değil,” dedi. “Evet, daha önce oradaydı, Kovalev’le dövüştü, ama süper orta sıkletteki şampiyonlara bakarsanız, hepsi büyük boksörler.”

“Yeteneğinizin ne kadar büyük olabileceği sınırlıdır. Bunu Vasiliy Lomachenko ile Teofimo Lopez maçında gördük. Sanırım Canelo’nun bana karşı durumu bu olacak ve ben onun için çok büyük olacağım.”

“Ama ben sadece büyük bir vücut değilim. Becerilerim ve tekniğim var. Dünya çapında bir boksör olduğumu gösterdim”dedi Smith.

Canelo, daha önceden Smith ile maç yapmaya asla ilgi göstermedi. Geçen Kasım ayında John Ryder karşısındaki kötü performansından sonra, Alvarez’in onunla dövüşmeyi seçtiğini görüyoruz.

Callum Smith Matchroom Boxing’e “Canelo Alvarez’den daha büyük bir rakip yok ve bu kendini satan bir maç” dedi. “İkimiz iyi bir seçim yapmalıyız. Sadece kazanmaya odaklandım ve istediğim de bu.”

“Ben sadece bunun bir parçası olmak için değil, kazanmak için bu maçı yapıyorum. Hala yapmam gereken bir iş var.”

“O elit seviyede. Oraya ait olduğuma inanıyorum ve bu çok büyük bir sınav. Daha hazır olduğumu hissediyorum ve dünya şampiyonu olduktan sonra yeteneklerimi sergilemek için böyle bir maç için haykırıyorum ”dedi Callum.

Smith’in ne kadar iyi olduğunu bilmiyoruz çünkü rakipleri hiçbir zaman harika olmadı ve kariyerinin en iyi galibiyeti George Groves’a karşıydı.

Canelo Alvarez’in Callum’u ifşa etmesi şaşırtıcı olmayacak, ancak uzun boyunun onu kurtarıp kurtarmayacağını görmek ilginç olacak.

4 YORUMLAR