Callum Smith ve Canelo Alvarez bu Cumartesi gecesi San Antonio Teksas’ta gerçekleşecek olan maç öncesi yapılan tartı sonucunda iki boksör de 76.2 kg geldi.

Salgın sırasında hareketsiz olma konusundaki düşüncelerinin sorulması üzerine Canelo, “Herkes için çok zordu. Şimdi buradayız ve sadece bir gün kaldı.”

“Süper orta siklette tüm kemerleri birleştirmek istiyoruz ve o buradaki en iyisi Callum Smith. Burada yaptığı işte mükemmel ve bu yüzden onunlar karşılaşıyorum, ”dedi Alvarez.

“Callum Smith, çok iyi niteliklere sahip güçlü bir boksör ve ben de iyi niteliklere sahibim. Bunun harika bir dövüş olacağını biliyorum.”

Callum Smith’in boy avantajı hakkında yorum yaparken Canelo, “Gerçek şu ki, ister daha uzun ister daha kısa olsun, benim deneyimimden dolayı çok önemli değil,” dedi.

Smith, Canelo’nun Yakın Mesafeye Gireceğinin Farkında

“Harika bir duygu. Haftalardır bu maçı istediğimi söylüyorum, ”dedi Callum Smith. “Dünya şampiyonu olduğumda yeni hedefler koyacağımı ve sikletimdeki kemerleri birleştireceğimi söyledim.”

“Boy avantajını kullanmak için gerekli becerilere sahip değilseniz boyut önemli değildir ve ben güçlü yönlerimi kullanmalıyım.”

“Maç 12 raunt boyunca benim mesafemde olmayacak, ancak nerede olursa olsun savaşabilmeliyim. Hazırlıklı olmalıyım. Canelo ileriye veya geriye doğru savaşabileceğini gösterdi ve ben de bunu kendim için yapabileceğimi gösterdim.”

Callum “Ben bir dünya şampiyonuyum ve benim en iyi versiyonum onu ​​yenecek. Neyi iyi yaptığını ve ne yaptığını biliyorum ”dedi.