23.1 C
New York kenti
Perşembe, Haziran 17, 2021
Ana Sayfa Boks Haberleri Deontay Wilder Maça Sakat Sakat Mı Çıktı? Antrenman Partneri Yanıtlıyor

Deontay Wilder Maça Sakat Sakat Mı Çıktı? Antrenman Partneri Yanıtlıyor

Antrenman partneri Junior Fa, Deontay Wilder’ın geçen Şubat ayında Tyson Fury ile rövanş maçından önceki son haftalarda biseps sakatlığı yaşadığını açıkladı.

Şaşırtıcı bir şekilde, eski WBC ağır siklet şampiyonu Wilder (42-1-1, 41 nakavt) Fury (30-0-1, 21 nakavt) ile rövanş maçında hiç varlık gösteremedi.

Wilder, 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Fury tarafından 7. rauntta nakavt edilmeden önce çok az sağ elini kullandı.

“Kampın sonuna doğru kendisini sakatladığını düşünüyorum, ki o zaman geçirdiği sakatlığın zararının boyutunu gerçekten bilmiyorum ama maçın sonucunu etkileyeceğini düşünmüyorum” dedi. Skysports.com’a Fa. “Bildiğim şey sakatlandığı.”

Bir saniye bekle Fa, Wilder’ın eğitim kampının son haftalarında bisepsinden sakatlandığını ve bunun “maçı çok etkilemeyeceğini” söylüyor. Fa ne hakkında konuşuyor?

Wilder sağ kolundan sakatlandı ve Fa bunun Fury ile rövanş maçının sonucuna etki ettiğini düşünmüyor mu? Bu tuhaf bir düşünce tarzı.

Fury’den kollarından biri olmadan savaşmasını isteyin, bakalım ne kadar iyi dövüşebilecek.

Wilder o zamandan beri iyileşmek için pazı ameliyatı geçirdi, ancak rehabilitasyondaki durumun ne olduğu belli değil. Wilder’in ameliyatla onarılan pazı hala %100 değilse, medyaya neden konuşmadığını anlayabiliriz.

Fa, “Wilder’ın yenilmesine şok oldum,” diye devam etti. “Fury’nin oyun planı beni çok şaşırttı.”

Fa, “Dövüş başlar başlamaz Fury’nin gerçekten geri adım atmadığını, Wilder’ı iplere doğru itmeye çalıştığını gördüm, ‘Ah adamım, bu Wilder için zor bir gece olacak’ diye düşünüyordum,” dedi.

Wilder sağ kolundan ağır bir şekilde sakatlandıysa, Fa neden Fury’nin saldırıya geçtiğine şaşırsın? Fury, bunu yapabilecek profesyonel bir dövüşçüdür. Wilder’ın rövanşta sağ elini kullanmadığını ilk raunttan itibaren hemen fark etmesi çok muhtemeldir, bu yüzden Fury korkacak bir şey olmadığını anladı.

O gece gözleri açık olan herhangi biri, Wilder’ın maç başladığından beri sağ elini kullanmadığını ve şaşkın olduğunu anlayabilir.

Most Popular

Deontay Wilder Vs Tyson Fury Üçüncü Maçın Basın Toplantısı Gerçekleşti

Deontay Wilder, 24 Temmuz'da Tyson Fury'yi "nakavt etmekten" fazlasını yapmak istediğini söyledi. Eski WBC ağır siklet şampiyonu Wilder (42-1-1, 41 nakavt), Fury'ye...

Deontay Wilder Üçüncü Maçta İntikam İstiyor

Deontay Wilder, 24 Temmuz'daki üçüncü maçta Tyson Fury'den intikamını almak istiyor, ancak bunun gerçekleşmesi için oyun planında değişiklikler yapması gerekiyor.

Jermall Charlo Vs Juan Macias Montiel Maçı Bu Cumartesi

Jermall Charlo (31-0, 22 nakavt) Cumartesi gecesi Houston'daki Toyota Center'da nakavt ustası Juan Macias Montiel'e (22-4-2, 22 nakavt) karşı WBC orta sıklet...

Avni Yıldırım’ın Yeni Rakibi Belli Oldu, İşte O İsim!

Avni Yıldırım kısa bir beklemenin ardından Canelo Alvarez yenilgisinden sonra 2021 yılının ikinci maçında yeni rakibi Jack Cullen olarak açıklandı.
Araç çubuğuna atla