Canelo Alvarez ve Avni Yıldırım maçının 27 Şubat tarihinde DAZN tarafından yayınlanması bekleniyor. Matchroom organizatörü Eddie Hearn daha sonra da Billy Joe Saunders’la Canelo’nun maç yapması için anlaştı.

Mike Coppinger’a göre Alvarez’in her iki maçınıda DAZN yayınlayacak. Canelo’nun eğitmeni / menajeri Eddy Reynoso, Matchroom Boxing organizatörü Eddie Hearn ile DAZN’da yayınlanması için bu iki maçı görüşüyor.

27 Şubat’ta WBA / WBC süper orta sıklet şampiyonu Canelo, WBC zorunlu rakibi Avni Yıldırım’a (21-2, 12 nakavt) karşı Meksika’nın Guadalajara kentinde maç yapacak. Burası 30 yaşındaki Canelo’nun memleketi.

Eddy Reynoso, “Yıldırım, WBC zorunlu rakibi olması nedeniyle Canelo’nun bir sonraki rakibi” dedi. “Yıldırım çok iyi bir boksör ve en iyisiyle karşılaşmaya istekli. Yıldırım yapabiliyorsa biz de yapmaya hazırız. Neden olmasın?” dedi.

Boks Hayranlarının Yıldırım ve Saunders ile İlgisi Yok

Canelo, Avni ve Saunders’ı yenerse, Eylül 2021’de Meksika Bağımsızlık Günü hafta sonunda IBF süper orta sıklet şampiyonu Caleb Plant ile karşılaşacak. Canelo ve Plant maçının kazananı tartışmasız süper orta siklet şampiyonu olacak.

Boks hayranları Canelo’nun aşağıdaki boksörlerle karşılaşmasını istiyor:

  • Gennadiy Golovkin
  • Jermall Charlo
  • Demetrius Andrade
  • David Benavidez
  • Errol Spenence Jr
  • Artur Beterbiev
  • Dimitry Bivol

Canelo’nun ödeme sorunları nedeniyle DAZN’dan ayrılması ilginç ve şimdi onlarla düşük ücretli iki anlaşma imzalamak üzere.

Golovkin’in geçmişte Canelo’ya ne kadar sorun olduğu düşünüldüğünde, Canelo’nun onunla maç yapmak yerine onu bekletmeye devam etmesi muhtemeldir.

Canelo’nun Golovkin’i bekletmesinin bir başka nedeni de, daha az tehlikeli olması için onun yaşlamasını beklemek. GGG önümüzdeki Nisan ayında 39 yaşına girecek.

1 YORUM