Eski dünya şampiyonu Ricky Hatton, Tyson Fury’yi 2021’de olası bir kemer birleştirme maçında Anthony Joshua’ya karşı avantajlı görüyor.

Fury ve Joshua, gelecek yıl IBF, IBO, WBC, WBO, WBA dünya şampiyonluk kemerlerinin hepsinin ortada olduğu bir maç düşünüyorlar.

Joshua’nın önümüzdeki aylarda zorunlu rakibi Kubrat Pulev’i yenmesi gerekiyor.

Hatton yakın bir maç bekliyor, ancak Joshua söz konusu olduğunda İngiliz süperstarının çenesi hakkında endişeleri var.

Bir yıl önce, Joshua dört kez düştü ve Andy Ruiz tarafından nakavtla yenilgiye uğratıldı. Joshua, Aralık ayındaki rövanş maçında 12 raund boyunca Ruiz’e hiç şans tanımadı ve ünvanlarını geri aldı.

“Çok yakın bir mücadele olacak. Tyson’ı spor salonumdaki yakın mahallelerde gördüğümüz için çok şanslıyız ve bence farklı bir seviyede,” dedi Hatton Daily Mail’e.

“Bence boks IQ’su ile son maçında olduğu gibi yakın mesafede savaşabilir ya da uzaktan boks yapabilir. Hareket, el hızı, jab, savunma ve sanırım daha fazla yeteneği var.”

“Evet, Anthony Joshua ona zarar vermek ve onu nakavt etmek için yeterli gücü sahip, ama bunu yapıp yapamayacağı ayrı bir konu. Bana paramı nereye basacağımı soruyorsanız, Tyson Fury demeliyim. “

Emekli eski orta siklet boksör Matthew Macklin de Fury’nin galibiyet alacağına inanıyor.

“Bence Fury puanla kazanır. Bunun kaçınılmaz bir sonuç olduğunu sanmıyorum ama birçok insanın Wilder üzerindeki büyük kazancı nedeniyle Fury’yi gerçekten desteklediğini biliyorum “dedi Macklin.

“Bence bu büyük bir maç. Joshua kesinlikle çok yönlü Wilder’dan daha iyi bir savaşçı, içte ve yakınlarda çok daha iyi. Ama bence Fury’nin çok fazla yeteneği var çok yönlü ve genel boks IQ’su, kesinlikle Fury’nin favori olduğunu düşünüyorum ve onun puanla kazanacağını söylerdim. “