Oleksander Usyk ve Dmitry Bivol, bu ay 22 Şubat’ta Deontay Wilder ile karşılaşacak olan Tyson Fury’in avantajlı olduğunu düşünüyor.

WBA hafif ağır siklet şampiyonu Bivol (17-0, 11 KOs), Fury’nin ilk karşılaşmada olduğundan daha iyi bir şekilde maça hazırlanırsa kazanabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, Fury, Aralık 2018’de Wilder ile önceki maçında aynı durumdaysa, kaybedeceğini düşünüyor.

“Tyson Fury’yi çok sevdiğimi söyleyebilirim,” dedi Bivol ren.tv. “Çok etkileyici. Onu izlemek her zaman ilginçtir. Boks açısından, elbette, çok teknik bir savaşçıdır. İlk maçta olduğundan daha iyi durumdaysa kazanabilir. Eğer son maçtaki formundaysa, Wilder kazanabili, ”dedi Bivol.

“İlk maçta Tyson Fury’yi tercih ettim. İkincisinde, muhtemelen ona daha eğilimli olacağım. Wilder’dan çok daha fazla beceriye sahip, ”diyor Oleksandr Usyk ito ren.tv’ye.

Fury, “Old Trafford’da ringe çıkmaya çalıştım, çünkü hep orada olma istediğim hayallerden biri” dedi. “İnsanlar istedikleri her şeye sahipler. Benimki Manchester Futbol Sahası’nda ringe çıkmak. Wilder, İngiltere’de benimle ringe çıkmakta çekiniyor. Yani, evet, buraya geri dönüp daha sonra bir maç ayarlamalıyım.

“Geçmişte herhangi bir ülkeden herhangi biriyle ringe çıkabileceğimi kanıtladım,” dedi Fury seyahat etme isteğiyle. “Önemli değil. Onun topraklarına geri döndük. Sanırım evinde büyük avantajı olduğunu düşünüyor. Bazı insanlar bu avantajından yararlanırlar. Benim gibi boksörler için gerçekten bir fark yaratmıyor.

Fury, “Manchester’da Las Vegas, Almanya veya Los Angeles’ta yolun neresinde olursa olsun kendimi her zaman iyi hissediyorum” dedi. “Denedim, ama olmayacaktı. Evet, tekrar Las Vegas’a geldik, ”dedi Fury.

Fury’nin konuşma şekli, ABD’deki rövanşta Wilder ile karşılaşmaktan tamamen memnun görünmüyor.

“Ben Davison benim için yanlış bir şey yapmadı ve ben onun için yanlış bir şey yapmadım,” dedi Fury eski koçundan bahsederken. “Ancak belirli dövüşler için belirli stillere ihtiyacınız var.

“Yani her şey tamamen yeni olmalı. Her şey değişmeli. Ben de öyle yapıyorum. Zafer için her şeyi feda etmeye hazırım ”diyor Fury.