Demetrius Andrade bir sonraki karşılaşacağı rakip WBO süper orta siklet şampiyonu Billy Joe Saunders olmayacak. Hearn, Andrade’nin bir sonraki maçında bu adamlardan biriyle karşılaşması gerektiğini söylüyor:

  • Canelo
  • Golovkin
  • Charlo
  • Munguia

Maalesef Eddie, Andrade onunla savaşmak için bu isim bu boksörlerden birini ikna edemezse yedekteki planının kim olacağını söylemedi, muhtemelen başka bir ingiliz boksörü tercih edecektir.

WBO orta siklet şampiyonu Andrade (29-0, 18 KOs) son Perşembe gecesi Meridian’da DAZN’de WBO Luke Keeler’i (17-3-1, 5 KOs) yendikten sonra Saunders’a meydan okumuştu.

“Luke Keeler çok fazladirenç gösterdi,” dedi Hearn. “Demetrius’un performansından memnun, çünkü son birkaç maçta, herkesi dövdü, her raundu kazandı. Nakavt ile galip gelmesi önemliydi.

Hearn, Andrade hakkında “Billy Joe Saunders ile karşılaşmak istiyor,” dedi. “Sanırım Jaime Munguia ile mücadele büyük bir mücadele veya Charlo ile mücadele büyük bir mücadele ya da Canelo, GGG, tüm bu boksörler önemli onu bu boksörlerden biriyle ringde görmek istiyorum. O savaşması kolay bir stil değil ve kimse onunla maç yapmak istemiyor. Bokstaki herkes ne kadar iyi olduğunu biliyor. Bu yüzden denemeye devam etmeli ve bu maçlardan birini ayarlamalıyız ”dedi.

Hearn’in Andrade’yi Saunders’la eşleştirmek istememesinin bir başka nedeni de Callum Smith ile Billy Joe arasındaki maçı yapmak istemesidir. Callum, bir sonraki Canelo mücadelesini alamaması durumunda Hearn’in Saunders için sahip olduğu Plan-B seçeneğidir.

Hearn, “Demetrius için orta siklette Jermall Charlo, Jaime Munguia ile DAZN ve Golden Boy, Canelo Alvarez ve GGG’ye karşı başka dövüşler de var. “Bu isimlerden herhangi biri Demetrius’un bir sonraki adımı için iyi, ama onlardan biri olmalı.