Dillian Whyte ve ekibinin 2019’dan itibaren ilerlemeye istekli olduklarını söylemeye gerek yok.

En çok oy alacak boksör, İngiltere, Londra’da ilkbaharda gerçekleşecek olan maç için en iyi seçenek Alexander Povetkin olarak görülüyor.

Whyte’nin uzun süredir destekçisi olan BoxingScene.com’a konuşan Eddie Hearn, “Sıradaki rakip Povetkin olabilir. “Sadece tarihi belirlemeye çalışıyoruz.”

Aralık 2015’ten itibaren Anthony Joshua’ya karşı yenilgisinden bu yana 2015’ten beri 11 kazanan Whyte (27-1, 18KO) gözünü yukarıya dikmiş durumda.

Geçtiğimiz Haziran ayında Joshua’yı 7.raundda şok bir şekilde nalavt ederek ünlenen eski ağır siklet şampiyonu Ruiz’e (33-1, 22KOs) cömert bir teklif yapıldı.

Hearn, Ruiz’in işin içinde kalmasına hevesliydi. Whyte ile Ruiz’in karşılaşması ciddi bir gelir kaynağı olabilirdi, ancak Ruiz başka bir yöne hareket etmeye niyetli. Premier Boks Şampiyonları (PBC) altında, bu planlar yakında açıklanacak.

Hearn, “Şimdi işimiz, tüm bu maçların aralarında uygun aralıklarla yerleştirmektir” diye açıklıyor. “İdeal olarak, Usyk-Chisora’yı (Mart sonu veya Nisan başı), ardından birkaç hafta sonra Whyte-Povetkin’i ve ardından Anthony Joshua ve Pulev’i düşünüyoruz.

Whyte-Povetkin için Mayıs ayının başlarında olacak gibi görünüyor. Bu harika bir mücadele ve büyük bir ağır siklet karşılaşmasının bir parçası.