Bernard ‘B-Hop’ Hopkins, 22 Şubat’a 3 haftadan kısa bir süre kala Tyson Fury ile yapacağı rövanşta WBC ağır siklet şampiyonu Deontay Bronz Bombacı ’Wilder’dan baskın bir performans bekliyor.

Hopkins, Nevada Las Vegas’taki MGM Grand’da yenilgisiz Fury (29-0-1, 20 KOs) ile karşı karşıya kaldığında Wilder’ın (42-0-1, 41 KOs) “Katil içgüdüsü” olacağını söyledi.

“Bence Wilder, Fury’ye karşı yapmaya yakın olduğu bir şeyi noktalamak istiyor” dedi Hopkins, “Bence Wilder, Tyson’la son karşılaştığında bunu yapmaya yaklaştığını fark etti ve sonunu getirmek istiyor.”

Hopkins, Los Angeles, California’daki Staples Center’da 17.698 kişilik büyük bir kalabalığın önünde nakavt sanatçısı Wilder Fury’yi yere sermişti. B-Hop, ikisi maçta daha iyi bir vuruşla Fury’nin kalkamayacağını düşünüyor.

“Dinle, eğer ilk Wilder vs. Fury dövüşüne bakarsan katil içgüdüsünü ve Wilder’ın bitirme isteğini göreceksin, ”dedi Hopkins.

Fury, geçen sefer Wilder tarafından iki kez düşürüldü. Meydan okuyanlar genellikle bir şampiyon tarafından iki kez düşürüldüklerinde kaybederler ama Fury berabere kaldı. Dahası, Fury’ye Wilder tarafından devirildikten sonra 12. raundda hakem Jack Reiss birkaç saniye geç saydı.

Hopkins: Fury Wilder’ı yerse, bir yıl konuşmayı bırakacağım

“Bir yıl boyunca röportaj yapmayacağım,” dedi Hopkins, Fury Wilder’ı yenerse ne olacağı sorulduğunda. “Herkes beni tanıyor, ağzımı kapalı tutmak benim için çok zor. Bunu resmi yapmak için oturduğum her yerde çok fazla koli bandı olacak, ”dedi Hopkins.

B-Hop tahminleriyle biraz eğleniyor, ancak bu maçı kazanmak için Wilder’ı seçen birçok insan var. Wilder, son iki maçında Fury’ye kıyasla daha iyi bir savaşçı gibi görünüyordu ve daha iyi rakiplerle karşı karşıya kaldı.

Fury’nin Wilder ile olan maçından bu yana iki dövüşünde Tom Schwarz ve Otto Wallin’i dövdü. Bunlar Fury için balon boksörler olarak kabul edildi. Deontay ise Luis Ortiz ve Dominic Breazeale’yı nakavtla yendi.

Hopkins, Joshua ve Fury arasındaki kavgada kimin kazanacağı sorulduğunda, “Ben Joshua’nın onu derin sulara götüreceğini düşünüyorum” dedi. “Her ikisi de boyları için minimum hıza sahipler, ama bence Joshua daha temelde sağlam ve aşırı yetenekli olmayan Fury’den daha teknik.

Hopkins, Joshua ve Wilder’ı tarihi bir maç olarak görüyor

Hopkins, Anthony Joshua ve Deontay Wilder arasında gelecekteki olası mücadelesinde “Bu, 80 ila 100.000 kişilik bir arenayı ortaya çıkaracak inanılmaz bir tarihi maç olurdu” dedi. “Bu savaşı nereye koydun? Bir beyzbol veya futbol sahası Houston? Bu onlarca yıldır görmediğimiz büyük bir mücadele olurdu.

Hopkins, “Onlarca yıl süren ağır siklet şampiyonlarına bakarsanız, [Riddick] Bowe’ı oraya koymanız gerekiyor,” dedi. “O adamları oraya koymalısın. Gördüğüm bir kavga olurdu. Bu kavgaya ilişkin bir tahmin edilmesi zor olurdu.

Joshua rakiplerini göz ardı etmemeyi öğrendi
Hopkins, Joshua’nın Andy Ruiz ile maçlarından ne öğrendiğine ilişkin olarak, rövanşında son mücadelesinde savaştığı savaşçı olacağını öğrendi. “Böyle bir zihniyetle, daha iyisini yapabileceğinizi biliyorsanız, kiminle karşılaşırsanız karşılaşın, bir daha asla bu tuzağa düşmeyeceksiniz.