Gerald Washington, WBO, IBF, IBO, WBA ağır siklet dünya şampiyonu Anthony Joshua ile karşılaşmak için motive olmuş durumda.

Washington’un eski dünya şampiyonu Charles Martin ile IBF elemesinde karşılaşması planlanıyor.

Bu karşılaşma, 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Deontay Wilder ile Tyson Fury rövanşının görüntüleme başına ödeme karşılaşmasının alt maçı olarak gerçekleşecek.

Şu anda Washington IBF tarafından dokuzuncu sırada yer alıyor. Martin karşısında bir galibiyet ilk ondaki yerini güçlendirecek.

Joshua’nın Kubrat Pulev’e karşı IBF zorunluluğu zaten var. Ve sonra Oleksandr Usyk’e karşı WBO altında zorunlu bir savunması var.

Washington, Sky Sports’a “Plan Joshua’yı avlamak” dedi.

“Kubrat Pulev’den sonra bir sonraki IBF için zorunlu rakip olmaya çalışıyoruz. O harika bir savaşçı, bu bizim hedefimiz. Martin çok yetenekli, eski bir dünya şampiyonu onunla karşılaşmayı dört gözle bekliyorum.İşimi iyi yaparsam, galibiyet gerçekleşir.

Washington, Andy Ruiz’in geçen Aralık ayında Joshua ile karşılaşmasından önce antremanda ona yardım etmişti.

Washington, “Ruiz Jr’a yardım ettim, bu benim için harika bir deneyim oldu. Bu yüzden öğrenmek ve daha iyi olmak benim için mükemmeldi.” Dedi.

“Tam odak noktam Charles Martin ve şu anda ‘AJ’ ye bakmıyorum. Onun önünde birkaç test olduğunu biliyorum, sadece yolumuza devam etmeli ve geleceğin ne için olduğunu görmeliyiz.”