Kell Brook (38-2, 26 KOs) bu Cumartesi Mark DeLuca‘yla (24-1, 13 KOs) karşılaşacak. Kariyerinde sıfırlama yapmaktan heyecan duyuyor. 33 yaşındaki Brook, daha önce hiç olmadığı kadar antrenman yaptığını ve uzun kariyerinde ilk kez % 100 çaba harcadığını söylüyor.

Bu Brook için tamam ya da devam maçı muhtemelen bu maçı kazanamazsa emekli olacak.

Brook ve DeLuca bu Cumartesi İngiltere’nin Sheffield kentindeki Sheffield Arena’da oynanacak. Karşılaşma ABD’de DAZN ve İngiltere’de Sky Sports’da gösterilecek.

“Şimdi biliyorum, belki de Eddie Hearn eskiden yaptığı gibi beni aramıyor çünkü. Belki de bunun nedeni Dominic Ingle, ben onun asıl adamı değilim, ”dedi Brook, CR Media’ya.

Hearn, bugünlerde Brook hakkında konuştuğunda, çoğunlukla onun Amir Khan ile maç yapmak istemesiyle ilgilidir. Başka bir deyişle, Hearn, Brook ve Khan için nakit arayışı içinde gibi görünüyor.

Brook, CR Media’ya “Ben bunun sansasyonel bir performans olacağını görüyorum,” dedi. “8 Şubat’ta kim olduğu konusunda endişelenmiyorum. Benim için önemli değil çünkü ben bu zihnin içindeyim ve mutluyum. Bence mutlu bir savaşçı tehlikeli bir savaşçıdır. Tüm bunları unutuyorum, sadece şu an bulunduğum yer önemli.

Brook, “Aklınıza ne koyarsanız koyun, yapacaksınız,” dedi. “Bir dünya şampiyonluğu kazanmak gibi. 8 Şubat’ta kazanacağımı biliyorum ve sansasyonel bir performans arıyorum. Beni şimdi motive eden yeniden dünya şampiyonu olmak.

DeLuca’yı yenmek Brook için pek bir şey kanıtlamaz. Boks dünyasına, onları ikna etmek istiyorsa, elit seviyede birisini yenmesini gerek. Brook’un organizatörü Hearn’ü bilerek, muhtemelen onu elit boksörlerle karşılaştırmayacak.