Charles Brun tarafından: Tyson Fury’nin eski antrenörlerinden Peter Fury, Deontay Wilder’e karşı boy avantajını kullanmasını istiyor ve 22 Şubat’taki ikinci mücadelesinde ondan “Wilder’ın enerjisini tüketmesini” istiyor.

“Wilder, son maçındaki aynı ağırlıkta olursa, bence bu, Tyson için büyük bir avantajdır,” dedi, Sky Sports Boxing’e.

Peter, Fury’nin Wilder’a karşı ne yapmak istediği hakkında, “Bilirsin, yaklaş, onu zorla ve ona gücünü göster,” dedi. “Bu benim tavsiyem olurdu. Bu yüzden eğer galibiyet istiyorsa, sadece içeri girmemeli, ”dedi Peter Fury’nin Wilder’a saldırmak için akıllı olması gerektiğini söyledi.

“O [Fury] bedenini kullanmalı, kilosunu kullanmalı ve dediğim gibi, özellikle Wilder aynı ağırlıkta geliyorsa,” dedi Peter.

Peter, “Sadece kirli boks ya da her neyse, Wilder’ın enerjisinin 6. raunddan sonra bitmesini sağlamalı” dedi.

Fury için Peter’ın istediği gibi kirli boks yaparak kazanmaya çalışması işe yarayabilir, ancak bunu yapmaya çalışacağı şüpheli. Fury’nin, bu oyun planına sadık kalacağını sanmıyorum. Fury Wilder’a karşı bir boşluk verir vermez çenesinden yakalanacak.

Peter, Wilder’in güçlü vurması için mesafeye ihtiyacı olduğuna inanıyor, ancak bu tam olarak doğru değil. Wilder rakiplerine karşı sadece, uzun mesafeden vuruş yapmıyor. Onları yakalarken rakiplerine yakın olduğu birçok maç var.

“Bence herkes yenilebilir. Tyson yenilebilir. Hepsi yenilebilir; Deontay Wilder, Anthony] Joshua, ”dedi Peter. “Herkes yenilebilir. Bu bir vuruş ve ağır siklet çok tehlikeli.