Deontay Wilder, Tyson Fury’yi nakavt edeceğine söz vererek kendisini en iyi Afrikalı-Amerikalı boksör olarak ilan ediyor..

“Ben evet diyeceğim. Benim [en aktif Afrikalı-Amerikalı boksör olarak] kendime çok inanıyorum. Ben dünyanın ağır siklet şampiyonu olduğum için bunu insanlara sergiliyorum. ”dedi Wilder, Terence Crawford, Errol Spence Jr, Gervonta Davis, Anthony Joshua, Jermell ve Jermall Charlo, Demetrius Andrade, Gary Russell Jr., Shakur Stevenson gibi yetenekli boksörler arasında kendisini en iyi siyahi boksör olarak görüyor.

“Bu benim için inanılmaz bir zaman olacak çünkü Kara Tarih Ayı. Fury ile olan bu maçtan sonra onu perişan bir hale getireceğim. Bu maç benim için çok önemli. Karşıma çıkmaya cesaret eden bütün rakiplerimi tebrik ediyorum. Kendinizi sevmelisiniz. ”

Wilder (42-0-1, 41 KOs), 22 Şubat’ta Las Vegas’taki MGM Grand’da Fox ve ESPN tarafından ortak yayınlanacak ağır siklet maçında Fury (29-0-1, 20 KOs) ile karşılaşıyor.

“Kendinize inanmıyorsanız, başkalarına nasıl izin verebilirsiniz… Eğer Bağzı şeylerin gerçek olduğuna inanmıyorsanız, bir şey yapmak için nasıl motivasyona sahip olabilirsiniz?” Wilder devam etti.

“Kendi kendimizde cesaretimiz kırılıyor çünkü başkalarının ne söyleyeceğinden endişe ediyoruz. Nereden biliyorsunuz? Bunu kim söyleyecek? Ben yeteneklerimi sergileyeceğim. Akranlarımızın görüşleri nedeniyle boksörler olarak cesaretimiz kırılıyor. Başkalarının görüşlerine katıldığınızda, oyun planından sapacaksınız… ”