Dillian Whyte, 2021’in başlarında Anthony Joshua ile rövanş maçı yapmayı ümit ediyor.

31 yaşındaki Whyte, işlerin nasıl gittiğine bağlı olarak ya Joshua ya da Tyson Fury’ye karşı ringe çıkacak. Her iki maç için de Whyte büyük paralar kazanabilir.

12 Aralık 2015’ten itibaren kariyerinin tek yenilgisinin intikamını almak için Joshua’ya (23-1, 21 KOs) karşı maç yapmak istiyor. Whyte Londra’da Joshua tarafından 7. raundda nakavt oldu ve bu yenilgi olmasaydı, Whyte uzun zaman önce bir dünya şampiyonluk maçına çıkabilirdi.

Whyte skysports.com’a “Joshua’yla tekrar karşılaşmak isterim” dedi. “Bokstaki en büyük dövüşlerden biri. En büyük dövüşlere ve en anlamlı dövüşlere sahip olmak için buradayım. Ruiz onu nakavt edebiliyorsa bende onu %100 nakavt edebilirim, çünkü Andy Ruiz’den daha sert bir boksörüm. ”

Povetkin-Whyte maçı, koronavirüsü nedeniyle ertelenme riski altında Whyte’nin destekçisi Matchroom’dan Eddie Hearn, Whyte-Povetkin maçını Haziran ayına düzenlemek için yedek bir planı var.

Tabii ki Haziran ayında bile Whyte ve Povetkin olmayabilir. Bu en kötü senaryo. O zamana kadar bir aşının keşfedileceği ve dünya nüfusunu koronavirüsünden kurtartılacağı düşünülmektedir.

29 yaşındaki Joshua, 20 Haziran’da Londra, İngiltere’deki Tottenham Hotspur Stadyumu’nda IBF zorunlu rakibi Kubrat Pulev’e (28-1, 14 KOs) karşı savunma yapacak. Bu maç, Sky Sports Box Office’te yayınlanacak.